Szwecja – Polska

Transport zwłok ze Szwecji

Szwecja jest chętnie wybierana przez naszych rodaków. To sprawia, że dostajemy wiele zleceń z tego państwa. Dokładamy wszelkich starań, aby transport zwłok oraz urn z prochami przebiegał bezproblemowo i sprawnie. Cena przewozu zwłok do Polski jest uzależniona od wielu zmiennych i zaczyna się od 10 000 zł.

Dowiedz się więcej

Wystarczy wykonać jeden telefon pod numer +48 500 369 737

Poprowadzimy sprawę od początku do końca

Pozostaniemy do państwa dyspozycji całodobowo

Na podstawie zeskanowanego upoważnienia do prowadzenia sprawy

w Państwa imieniu pozyskujemy:

Przepustkę przewozową (Laissez passer – LIGPAS), która pozwoli na transport zwłok poza granice kraju.

Akt zgonu wydany na druku międzynarodowym przez urzędnika parafialnego .

Kartę zgonu (Døds – og Begrevelsesattest) na druku międzynarodowym wymagane zaświadczenie, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna.

Zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy, stwierdzającego, że spełniono wymogi dotyczące międzynarodowego przewozu zwłok (specjalistyczna trumna z metalowym wkładem).

Uiścimy opłatę konsularną, uzyskując tym samym zgodę polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Danii do Polski.

Uzyskamy zgodę starosty w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski.

Zaświadczenie kremacji (w wypadku transportu urny z prochami)

Formularz

Do rozpoczęcia pracy nad Państwa sprawą będziemy potrzebowali uzupełnienia upoważnienia dostępnego do pobrania po kliknięciu w przycisk, możemy również przesłać formularz drogą mailową.

Zadzwoń do nas

Doradzimy i pomożemy załatwić wszelkie formalności.

+48 500 369 737

Zostaw do siebie kontakt

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Koszt transportu zmarłej osoby ustalany jest indywidualnie

Oprócz samego transportu zawiera wszystkie opłaty, które wynikają z realizacji usługi jak:

 • Trumna z metalowym wkładem zgodna z obowiązującymi przepisami
 • W przypadku kremacji dodatkowo urna
 • Wniesienie opłaty konsularnej
 • Międzynarodowe tłumaczenia dokumentów
 • Odprawa sanitarna i odprawa celna
 • Uzyskanie zezwolenia starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Holandii i pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce
 • Uzyskanie zaświadczenia medycznego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
 • Zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie
 • Uzyskanie pozwolenia od miejscowych władz na transport zwłok z Holandii do Polski
 • Pozyskanie aktu zgonu
 • Transport karawanem z Holandii do wskazanego miejsca w Polsce
 • Stały kontakt z rodziną

Szwecja – Polska

Cena od  9000zł

Cennik transportu zwłok ze Szwecji do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległości, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego konsultanta cenie są zawarte:

 1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych,
 2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz belgijskich urzędach
 3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
 4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów. Ważne jest, aby osoba upoważniająca była krewnym z pierwszej linii pokrewieństwa. Możliwe jest wtedy otrzymanie zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł z ZUS/KRUS.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem sprawy. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego jesteśmy w stanie rozłożyć koszt usługi na dogodne raty. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem powierzając nam tak ważną sprawę co działa, w obie strony.

+48 500 369 737

Oferujemy międzynarodowy przewóz prochów i zwłok ze Szwecji.

Nasze usługi są skierowane do wszystkich, którzy chcą przewieźć ciało zmarłego ze Szwecji do Polski.

W średniowieczu i okresie renesansu zostały odnotowane wyłącznie pojedyncze jednostki Polaków zamieszkujących Szwecję. Aktualnie Polonia w tym kraju liczy niemal 100 tysięcy osób, z czego ponad 30% mieszka w regionie Sztokholmu. Pierwsze fale napływów ludności polskiej miały miejsce w XIX wieku i miały one związek z klęską powstania listopadowego oraz styczniowego, natomiast kolejną falą była emigracja po wybuchu II wojny światowej. Po roku 1983 dominowała emigracja zarobkowa.

W związku z dużą luką pracowniczą w Szwecji, wielu Polaków wybiera właśnie ten kierunek jako cel emigracji. Zarobki w krajach skandynawskich są jednymi z najwyższych w Europie, a ofert pracy w Szwecji nie brakuje. Ponadto kultura pracy, poszanowanie pracownika i jego wolnego czasu sprawiają, że Szwecja jest tak chętnie wybierana przez naszych rodaków. Dokładamy wszelkich starań, aby transport zwłok oraz urn z prochami przebiegał bezproblemowo i sprawnie.

Gwarantujemy Państwu najbardziej konkurencyjne ceny za wysokiej jakości usługi transportu zwłok z zagranicy do Polski. Zawierają one koszt skompletowania niezbędnych dokumentów, pozwoleń, a także ich tłumaczeń. Ponadto przydzielamy opiekuna sprawy, z którym zapewniamy Państwu stały kontakt. Będzie on do Państwa dyspozycji i odpowie na wszelkie pytania. Do jego zadań należy ustalenie planu działania oraz bieżące informowanie o przebiegu procesu transportowania ciała do Polski.

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie przeżycia żałoby w spokojny sposób.

Szwecja jest podzielona na 3 strefy różniące się kosztem transportu. Ceny uzależniamy od wielu zmiennych. Transport zwłok ze Szwecji zaczyna się od 10 000 zł.

Wycena jest indywidualna i różna w każdym tygodniu i zależy m.in. od ilości obsługiwanych rodzin w danym tygodniu, odległości do pokonania na terenie poszczególnych krajów oraz ewentualnych dodatkowych usług.

W poszczególnych rejonach minimalne ceny są następujące:

Strefa 1 – od 10 000 zł za transport trumny oraz od 10 000 zł za transport urny;

Strefa 2 – od 11 000 zł za transport trumny oraz od 11 000 zł za transport urny;

Strefa 3 – od 13 000 zł za transport trumny oraz od 13 000 zł za transport urny.