Koszt transportu zwłok z Anglii

Koszt transportu zwłok z Anglii

Anglia - Polska

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie odbycia żałoby w spokojny sposób.

Cennik transportu zwłok z Anglii do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległość, rodzaj transportu, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego opiekuna cenie są zawarte:

 1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych lub koszt urny,
 2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz angielskich urzędach
 3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
 4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.
 
Sprawdź koszty takiej usługi – Transport zwłok z Anglii

Cena transportu zwłok

z Anglii
od 8 500 zł
 • darmowa urna
 • obsługa prawna
 • pełnomocnictwo

Ile kosztuje transport zwłok z Anglii?

Wielka Brytania jest podzielona na 5 stref różniących się kosztem transportu.

W poszczególnych rejonach szacowane ceny usługi są następujące:

 • Okolice Londynu – od 8 500 zł;
 • Okolice Manchesteru i Leeds – od 9 500 zł;
 • Okolice Bristolu – od 10 000 zł;
 • Okolice Szkocji – od 11 000 zł;
 • Irlandia Północna – od 12 000 zł
Koszt transportu zwłok z Anglii

Kto pokrywa koszt transportu zwłok z Wielkiej Brytanii?

Koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów, podczas zgonu w pracy/wyjazdu służbowego przewóz zwłok pokrywany jest przez pracodawcę. Na podstawie naszej faktury VAT mogą Państwo starać się o zasiłek pogrzebowy z ZUS bądź KRUS w kwocie 4 000 zł, który przysługuje osobom pokrywającym pochówek, bądź może to być zwrot poniesionych kosztów pochówku członka rodziny z pierwszej linii pokrewieństwa.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego postaramy się doradzić Państwu i dopilnować, aby nie zostali Państwo mocno obciążeni finansowo przez firmy pogrzebowe w kraju zgonu. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem powierzając nam tak ważną sprawę, co działa w obie strony.

W Wielkiej Brytanii nie występują tzw. zasiłki pogrzebowe, więc kosztami obciążeni są najbliżsi członkowie rodziny, pracodawca, ubezpieczyciel, bądź inne podmioty, które chcą zorganizować powrót osoby zmarłej na terytorium RP.

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Ile kosztuje kremacja zwłok w Anglii?

Kremacja na terenie Wielkiej Brytanii może kosztować od 800 do nawet 3 000 funtów. Na łączny koszt spopielenia zwłok w Wielkiej Brytanii składa się kilka pozycji, które zostaną uwzględnione na fakturze z krematorium: odbiór i transport osoby zmarłej z kostnicy do krematorium, trumna kremacyjna, kremacja, urna, sporządzenie dokumentów, usługa chłodni czy też dezynfekcja. Rodziny osób zmarłych wybierają najczęściej możliwość transportu osoby zmarłej i kremacji na terenie Polski co znacząco obniża koszt transportu prochów z Wielkiej Brytanii. Koszt transportu i kremacji na terenie Polski najczęściej wyższy jest o około 300-500 zł od tradycyjnego przewozu zwłok w naszej firmie.

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami z Anglii?

Usługę transportu urny z prochami wyceniamy indywidualnie podczas rozmowy telefonicznej. Po krótkiej rozmowie rozeznamy się jakie dokumenty jeszcze będziemy musieli pozyskać w ramach naszej usługi. Dodatkowo sprawdzimy kiedy nasi kierowcy będą w Państwa okolicy, aby sprowadzenie urny z Wielkiej Brytanii przebiegło sprawnie, szybko i żeby nasza pomoc nie okazała się mocno obciążająca finansowo.

Prochy osoby zmarłej mogą Państwo przewieźć również samodzielnie, lecz osoba transportująca urnę musi posiadać pełen komplet dokumentów uprawniający do takiego transportu. Jednym z takich dokumentów jest zaświadczenie konsularne, które muszą Państwo pozyskać osobiście stawiając się w konsulacie RP, bądź zlecając pozyskanie tego dokumentu firmie pogrzebowej takiej jak nasza. Zaświadczenie te wydawane jest w jednym z 4 konsulatów na terenie Wielkiej Brytanii: Londyn, Manchester, Edynburg, Belfast (wymagane dokumenty przez konsula RP). Dodatkowo wymagana jest decyzja na pochówek z Urzędu Miasta lub Starostwa w Polsce, akt zgonu,  certyfikat kremacji i zaświadczenie zakładu pogrzebowego, że prochy osoby zmarłej zostały odpowiednio zabezpieczone oraz znajdują się tam tylko prochy zmarłego, którego zaświadczenie dotyczy.

Transport zwłok z Wielkiej Brytanii samolotem - cena

Transport lotniczy trumny bądź urny z prochami jest praktykowany coraz rzadziej z uwagi na jego wysoki koszt oraz dodatkowe wymogi do spełnienia podczas jego realizacji. Linie lotnicze wymagają wykonania zabiegu balsamowania zwłok przed jego realizacją, sama odprawa przed wylotem i odprawa celna w kraju zajmuje dość dużą ilość czasu, dlatego najczęściej nasi kierowcy transportując drogą morsko-lądową są w stanie przetransportować osobę zmarłą szybciej i taniej niż w wypadku wyboru drogi powietrznej. Łączny koszt organizacji dokumentów, wymaganej usługi balsamowania, obsługi przed i po transporcie waha się w przedziale 13 000 zł – 22 000 zł.