Koszt transportu zwłok z Serbii

Koszt transportu zwłok z Serbii

Serbia transport zwłok

Serbia - Polska

Zdajemy sobie sprawę, iż strata bliskiej osoby to bardzo bolesne i trudne przeżycie, dlatego naszym celem jest zapewnienie Państwu kompleksowej usługi i przeprowadzenie przez cały proces w taki sposób, abyście nie musieli się Państwo martwić dodatkowymi problemami, a zamiast tego mogli skupić się na przeżywaniu żałoby.

Cennik takiej usługi to sprawa bardzo indywidualna ze względu na odległość, koszty paliwa, kursy walut czy stawki linii lotniczych. Najdokładniejszą wycenę uzyskacie Państwo, kontaktując się z nami bezpośrednio – zawsze działamy w interesie rodzin i dobieramy rozwiązanie najkorzystniejsze zarówno cenowo, jak i czasowo, ponieważ wbrew pozorom istnieją różne metody przeprowadzenia procesu repatriacji, które różnią się przede wszystkim czasem, ceną i zaangażowaniem dodatkowych osób na miejscu.

  1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych lub koszt urny,
  2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz serbskich urzędach
  3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
  4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym lub transport lotniczy.
Sprawdź koszty takiej usługi – Transport zwłok z Serbii

Cena transportu zwłok

z Serbii
od 15 000 zł
  • darmowa urna
  • obsługa prawna
  • pełnomocnictwo

Ile kosztuje transport zwłok z Serbii?

Koszt transportu zwłok z Serbii to kwota około 15 000 zł, jednak po dokładną wycenę prosimy o kontakt z nami.

Kto pokrywa koszt transportu zwłok z Serbii?

Koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów. Podczas zgonu w pracy/wyjazdu służbowego przewóz zwłok pokrywany jest przez pracodawcę. Na podstawie naszej faktury VAT mogą Państwo starać się o zasiłek pogrzebowy z ZUS, bądź KRUS w kwocie 4 000 zł, który przysługuje osobom pokrywającym koszt pochówku, bądź może to być zwrot poniesionych kosztów pochówku członka rodziny z pierwszej linii pokrewieństwa.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego postaramy się doradzić Państwu i dopilnować, aby nie zostali Państwo nadmiernie obciążeni finansowo przez firmy pogrzebowe w kraju zgonu, a także w przypadku wystąpienia kosztów na miejscu jesteśmy w stanie wykryć wszelkie próby „naciągania” i adekwatnie negocjować cenę, aby uniknąć zbędnych kosztów. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem, powierzając nam tak ważną sprawę, co działa w obie strony.

W Serbii w zależności od przypadku mogą wystąpić dodatkowe koszty związanie z działaniem lokalnych domów pogrzebowych. Nie powinny natomiast obowiązywać żadne koszty, jeśli chodzi o prace wykonywane przez prokuraturę, policję czy medycynę sądową. Jeśli zostanie zlecona autopsja osoby zmarłej w Serbii, a zlecenie wydane przez organ państwowy – koszty są pokrywanie przez władze lokalne. Jeśli rodzina jednak zdecyduje się na przeprowadzenie autopsji, mimo iż nie jest ona wymagana przez władze lokalne, należy liczyć się wtedy z dodatkowymi kosztami takiej procedury.

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Ile kosztuje kremacja zwłok w Serbii?

Koszt kremacji w Serbii zależy od konkretnego krematorium i jego lokalizacji, natomiast z reguły jest to koszt rzędu około 4000 zł. Warto jednak zaznaczyć, iż przeprowadzenie kremacji przez lokalny dom pogrzebowy może wiązać się z dodatkowymi opłatami za trumnę kremacyjną oraz transport zmarłego do krematorium.

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami z Serbii?

Koszt dokonania kremacji w Serbii, pozyskania wszystkich niezbędnych dokumentów oraz transport urny z prochami do Polski to koszt około 15 000 zł. Prosimy jednak o bezpośredni kontakt z nami celem uzyskania konkretnej wyceny.

Transport zwłok z Serbii samolotem - cena

Transport lotniczy trumny, bądź urny z prochami jest praktykowany coraz rzadziej z uwagi na jego wysoki koszt oraz dodatkowe wymogi do spełnienia podczas jego realizacji. Linie lotnicze wymagają wykonania zabiegu balsamowania zwłok przed jego realizacją, sama odprawa przed wylotem i odprawa celna w kraju zajmuje dość dużą ilość czasu, dlatego najczęściej nasi kierowcy, transportując drogą lądową, są w stanie przetransportować osobę zmarłą szybciej i taniej niż w przypadku wyboru drogi powietrznej. Łączny koszt organizacji dokumentów, wymaganej usługi balsamowania, obsługi przed i po transporcie waha się w przedziale 16 000 zł – 22 000 zł i biorąc pod uwagę dodatkowe czynności celne na lotniskach, należy liczyć około 5-10 dni roboczych na wykonanie takiej usługi.