Koszt transportu zwłok z USA

Koszt transportu zwłok z USA

Transport zwłok z USA

USA - Polska

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie odbycia żałoby w spokojny sposób.

Cennik transportu zwłok z USA do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległość, cena przelotu, kursy walut, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego opiekuna cenie są zawarte:

  1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych lub koszt urny,
  2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz angielskich urzędach
  3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
  4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.
Sprawdź koszty takiej usługi – Transport zwłok z USA
 

Cena transportu zwłok

z USA
od 20 000 zł
  • darmowa urna
  • obsługa prawna
  • pełnomocnictwo

Ile kosztuje transport zwłok z USA?

Transport zwłok z USA odbywa się lotem cargo a następnie specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

  • Koszt transportu prochów z USA do Polski to około 22 000 zł
  • Koszt transportu trumny ze zwłokami z USA do Polski to około 40 000zł
Transport zwłok do Polski

Kto pokrywa koszt transportu zwłok z USA?

Koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów, podczas zgonu w trakcie pracy/wyjazdu służbowego przewóz zwłok pokrywany jest przez pracodawcę. Na podstawie naszej faktury VAT mogą Państwo starać się o zasiłek pogrzebowy z ZUS bądź KRUS w kwocie 4 000 zł, który przysługuje osobom pokrywającym pochówek, bądź może to być zwrot poniesionych kosztów pochówku członka rodziny z pierwszej linii pokrewieństwa.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego postaramy się doradzić Państwu i dopilnować, aby nie zostali Państwo mocno obciążeni finansowo przez firmy pogrzebowe w kraju zgonu. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem powierzając nam tak ważną sprawę, co działa w obie strony.

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Ile kosztuje kremacja zwłok w USA?

Kremacja na terenie USA może kosztować od 400 USD  do nawet 2000 USD . Na łączny koszt spopielenia zwłok w USA składa się kilka pozycji, które zostaną uwzględnione na fakturze z krematorium: odbiór i transport osoby zmarłej z kostnicy do krematorium, trumna kremacyjna, kremacja, urna, sporządzenie dokumentów, usługa chłodni czy też dezynfekcja. 

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami z USA?

Koszt transportu urny z prochami z USA do Polski to około 22 000 zł. Usługę transportu urny z prochami wyceniamy indywidualnie podczas rozmowy telefonicznej. Po krótkiej rozmowie rozeznamy się jakie dokumenty jeszcze będziemy musieli pozyskać w ramach naszej usługi.

Prochy osoby zmarłej mogą Państwo przewieźć również samodzielnie, lecz osoba transportująca urnę musi posiadać pełen komplet dokumentów uprawniający do takiego transportu.