Koszt transportu zwłok z Czarnogóry

Koszt transportu zwłok z Czarnogóry

czarnogóra koszt transportu zwłok

Czarnogóra - Polska

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie przeżycia żałoby w spokojny sposób.

Cennik transportu zwłok z Czarnogóry do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległość, rodzaj transportu, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego opiekuna cenie są zawarte:

  1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych lub koszt urny,
  2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz czarnogórskich urzędach
  3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
  4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.
Sprawdź koszty takiej usługi – Transport zwłok z Czarnogóry.

Cena transportu zwłok

z Czarnogóry
od 14 000 zł
  • darmowa urna
  • obsługa prawna
  • pełnomocnictwo

Ile kosztuje transport zwłok z Czarnogóry?

Czarnogóra to stosunkowo małe Państwo pod względem powierzchni i cena usługi transportu osoby zmarłej z Czarnogóry wynosi od ok. 14 000 zł.

Kto pokrywa koszt transportu zwłok z Czarnogóry?

Koszt transportu zwłok do Polski z Czarnogóry pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów, podczas zgonu w pracy/wyjazdu służbowego przewóz zwłok pokrywany jest przez pracodawcę. Na podstawie naszej faktury VAT mogą Państwo starać się o zasiłek pogrzebowy z ZUS, bądź KRUS w kwocie 4 000 zł, który przysługuje osobom pokrywającym koszt pochówku, bądź może to być zwrot poniesionych kosztów pochówku członka rodziny z pierwszej linii pokrewieństwa.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego postaramy się doradzić Państwu i dopilnować, aby nie zostali Państwo nadmiernie obciążeni finansowo przez firmy pogrzebowe w kraju zgonu, a także w przypadku wystąpienia kosztów na miejscu jesteśmy w stanie wykryć wszelkie próby „naciągania” i adekwatnie negocjować cenę, aby uniknąć zbędnych kosztów. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem, powierzając nam tak ważną sprawę, co działa w obie strony.

W Czarnogórze w zależności od przypadku mogą wystąpić dodatkowe koszty związanie z działaniem lokalnych domów pogrzebowych. Nie powinny natomiast obowiązywać żadne koszty, jeśli chodzi o prace wykonywane przez prokuraturę, policję czy medycynę sądową. Jeśli zostanie zlecona autopsja osoby zmarłej w Czarnogórze, a zlecenie wydane przez organ państwowy – koszty są pokrywanie przez władze lokalne. Jeśli rodzina jednak zdecyduje się na przeprowadzenie autopsji, mimo iż nie jest ona wymagana przez władze lokalne, należy liczyć się wtedy z dodatkowymi kosztami takiej procedury.

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Ile kosztuje kremacja zwłok w Czarnogórze?

Z racji tego, iż w Czarnogórze nie ma krematorium – nie jesteśmy w stanie podać takiej ceny. Alternatywą jest tutaj transport osoby zmarłej do sąsiadującej Serbii lub Chorwacji i dokonanie kremacji w jednym z tych państw, odradzamy jednak takie rozwiązanie, gdyż do finalnego kosztu usługi należy wtedy doliczyć w zależności od odległości i kosztu kremacji nawet ponad 5000 zł i dodatkowy 1 lub 2 dni robocze całej usługi.

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami z Czarnogóry?

Kremacja osoby zmarłej w Czarnogórze musi odbyć się w Serbii lub Chorwacji i niestety należy liczyć się z tym, iż finalna cena wzrasta nie tylko o sam koszt kremacji, ale także o koszt transportu osoby zmarłej do Serbii lub Chorwacji, a następnie o transport prochów znowu do Czarnogóry. Wiąże się to również z uzyskiwaniem dodatkowych zgód i pozwoleń na przewóz do tych krajów, a ponadto przedłuża cały proces repatriacji o co najmniej 1-2 dni robocze. Jeśli jednak rodzina zdecyduje się na taki sposób przeprowadzenia procesu repatriacji i kremację przeprowadzoną w jednym z krajów sąsiadujących z Czarnogórą, należy liczyć się z finalnym kosztem rzędu ok. 20 000 zł.

Transport zwłok z Czarnogóry samolotem - cena

Transport lotniczy trumny bądź urny z prochami z Czarnogóry jest praktykowany coraz rzadziej z uwagi na jego wysoki koszt oraz dodatkowe wymogi do spełnienia podczas jego realizacji. Linie lotnicze wymagają wykonania zabiegu balsamowania zwłok przed jego realizacją, sama odprawa przed wylotem i odprawa celna w kraju zajmuje dość dużą ilość czasu, dlatego najczęściej nasi kierowcy, transportując drogą lądową, są w stanie przetransportować osobę zmarłą szybciej i taniej niż w przypadku wyboru drogi powietrznej. Łączny koszt organizacji dokumentów, wymaganej usługi balsamowania, obsługi przed i po transporcie waha się w przedziale 16 000 zł – 22 000 zł i biorąc pod uwagę dodatkowe czynności celne na lotniskach, należy liczyć około 5-10 dni roboczych na wykonanie takiej usługi. Anielski Orszak to firma, której domeną jest międzynarodowy transport zwłok na najwyższym poziomie z poszanowaniem ciała osoby zmarłej. Dokładamy wszelkich starań, aby przewóz zwłok był profesjonalny i możliwie przebiegał jak najszybciej.