Koszt transportu zwłok z Niemiec

Koszt transportu zwłok z Niemiec

Transport zwłok z Niemiec

Niemcy - Polska

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie odbycia żałoby w spokojny sposób.

Cennik transportu zwłok z Niemiec do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległość, rodzaj transportu, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego opiekuna cenie są zawarte:

 1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych lub koszt urny,
 2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz niemieckich urzędach
 3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
 4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.
Sprawdź koszty takiej usługi – Transport zwłok z Niemiec

Cena transportu zwłok

z Niemiec
od 7 500 zł
 • darmowa urna
 • obsługa prawna
 • pełnomocnictwo

Ile kosztuje transport zwłok z Niemiec?

 • Niemcy są podzielone na 5 stref różniących się kosztem transportu.

W poszczególnych rejonach szacowane ceny usługi są następujące:

 1. Strefa 1 – od 7 500 zł 
 2. Strefa 2 – od 7 900 zł 
 3. Strefa 3 – od 8 500 zł 
 4. Strefa 4 – od 8 800 zł 
 5. Strefa 5 – od 9 000 zł 
 
Nasi kierowcy, każdego tygodnia od poniedziałku do piątku są na terenie Niemiec, dlatego możemy pomóc w sprowadzeniu zwłok z Niemiec najszybciej jak to jest możliwe i oferując tym samym najrozsądniejsze rozwiązanie finansowe.
Koszt transportu zwłok z Niemiec

Kto pokrywa koszt transportu zwłok z Niemiec?

Na terenie Niemiec nie ma tzw. zasiłków pogrzebowych, w każdym przypadku transport osoby zmarłej pokrywa najbliższa rodzina, przyjaciele, ubezpieczyciel, pracodawca (jeżeli zgon nastąpił podczas wykonywania stosunku pracy), bądź inne osoby, które wyrażają chęć pokrycia ceny sprowadzenia zwłok z Niemiec do Polski. Państwo Niemieckie dokona kremacji i pochówku osoby zmarłej na swój koszt, w grobie nieznanym, jeżeli rodzina, bądź żadna firma nie zgłosi faktu transportu osoby zmarłej przed upływem 14 dni od zgonu. Najlepiej jednak, aby firma zajmująca się transportem zgłosiła ten fakt najszybciej jak to możliwe w kostnicy, w której znajduje się ciało osoby zmarłej. W wypadku wykonania kremacji i pochówku na koszt Niemiec, urząd zacznie dochodzenie mające na celu ustalenie spadkobierców zmarłego, po ich odnalezieniu zostanie im wysłany rachunek za kremację oraz pochówek (często przekraczający 3 000 EUR). 

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Ile kosztuje kremacja zwłok na terenie Niemiec?

Kremacja na terenie Niemiec może kosztować od 2 000 do nawet 3 000 euro. Na łączny koszt spopielenia zwłok w Niemczech składa się kilka pozycji, które zostaną uwzględnione na fakturze z krematorium: odbiór i transport osoby zmarłej z kostnicy do krematorium, trumna kremacyjna, kremacja, urna, sporządzenie dokumentów, usługa chłodni czy też dezynfekcja. Rodziny osób zmarłych wybierają najczęściej możliwość transportu osoby zmarłej i kremacji na terenie Polski co znacząco obniża koszt transportu prochów z Niemiec. Koszt transportu i kremacji na terenie Polski najczęściej wyższy jest o około 300 – 500 zł od tradycyjnego przewozu zwłok w naszej firmie.

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami z Niemiec?

W każdym przypadku koszt sprowadzenia urny z prochami z Niemiec wyceniamy indywidualnie. Cena sprowadzenia urny z prochami zależy od odległości, jaką do pokonania będą mieli nasi kierowcy na terenie Niemiec oraz od ilości i rodzaju pozostałych dokumentów, które musimy zorganizować, aby transport odbył się zgodnie z obowiązującymi przepisami na terenie Niemiec i Polski. Rodziny osób zmarłych najczęściej decydują się na transport zwłok do Polski i kremację na terenie RP, co jest dużo lepszym rozwiązaniem z uwagi na koszt sprowadzenia urny z prochami, koszt kremacji na terenie Niemiec i czas oczekiwania. Najczęściej wykonujemy kremacje po przekroczeniu granicy DE-PL i dostarczamy prochy osoby zmarłej jeszcze w tym samym tygodniu w sobotę lub w niedzielę.

Transport zwłok z Niemiec samolotem cena

Transport lotniczy trumny bądź urny z prochami z Niemiec do Polski nie jest realizowany praktycznie wcale. Koszt sprowadzenia zwłok samolotem z Niemiec przekracza najczęściej 20 000 PLN, dodatkowo zajmuje więcej czasu niż odbiór osoby zmarłej drogą lądową przez naszych kierowców. Linie lotnicze wymagają balsamowania zwłok przed transportem, odprawy celnej, trumna z ciałem musi zostać dodatkowo zabezpieczona i znaleźć się na odprawie kilka bądź kilkanaście godzin przed planowanym odlotem.