Koszt transportu zwłok ze Szkocji

Koszt transportu zwłok ze Szkocji

Szkocja - Polska

Wiemy, że strata ukochanego członka rodziny to ogromny cios, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby ułatwić powrót zmarłego do ojczyzny. Naszym celem jest pomoc i umożliwienie opłakania bliskiego w możliwie spokojny sposób.

Cennik transportu zwłok ze Szkocji do Polski różni się w zależności od przypadku.
Opłaty ustalane są indywidualnie, a na ostateczną wysokość wpływają: dystans, środek transportu, model trumny, koszty w kostnicy czy innych placówkach.

Cena podana przez naszego opiekuna obejmuje:

  1. Koszt standardowej trumny z wkładami metalowymi lub koszt urny do międzynarodowego transportu zmarłego,
  2. Koszty związane ze wszystkimi formalnościami tj. tłumaczenie dokumentów, kontrola konsularna, uzyskanie dokumentów w urzędach polskich i anglojęzycznych
  3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
  4. Transport profesjonalnym karawanem pogrzebowym.

Cena transportu zwłok

ze Szkocji
od 8 500 zł
  • darmowa urna
  • obsługa prawna
  • pełnomocnictwo

Ile kosztuje transport zwłok ze Szkocji?

Szkocja jest podzielona na 3 strefy różniące się kosztem transportu.

W poszczególnych rejonach szacowane ceny usługi są następujące:

  • Okolice Dumfries – Glasgow– ok. 8 500 zł;
  • Okolice Aberdeen – ok. 10 000 zł;
  • Okolice Thurso – ok. 13 000 zł;

Kto pokrywa koszt transportu zwłok ze Szkocji?

Koszt transportu ciała do Polski ponosi osoba zamawiająca u nas usługę. Może to być małżonek, rodzeństwo, rodzic itp. lub koszty może ponieść zupełnie inna osoba. W przypadku śmierci w pracy lub w podróży służbowej za transport ciała odpowiada pracodawca. Na podstawie wystawionej przez nas faktury VAT można ubiegać się o zasiłek pogrzebowy w wysokości 4000 zł z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Przysługuje on osobie odpowiedzialnej za koszty pochówku, a także może stanowić zwrot kosztów pochówku poniesionych na rzecz członka rodziny I stopnia pokrewieństwa.

Kwestie związane z opłaceniem usługi ustalane są indywidualnie w porozumieniu z opiekunem. Transport ciała bliskiej osoby może być bardzo kosztowny i zawsze doradzamy, jak uniknąć zawyżonych opłat w kraju zgonu. Nie oczekujemy zaliczek, jak robią to inne firmy pogrzebowe, ani rozliczenia w momencie przekazania ciała do Polski. Obdarowanie zaufaniem działa tutaj w dwie strony, dlatego my preferujemy rozliczanie się za usługę dopiero po jej wykonaniu.

W Szkocji nie ma tzw. zasiłku pogrzebowego na repatriację, więc kosztami obciążani są najbliżsi krewni, pracodawca, firma ubezpieczeniowa lub jakakolwiek inna strona chcąca zorganizować powrót zmarłego do Polski.

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Ile kosztuje kremacja zwłok w Szkocji?

Kremacja w Szkocji może kosztować od £800 do £3,000. Na całkowity koszt kremacji w Szkocji składa się szereg pozycji, które są wliczone w rachunek z krematorium: odbiór i transport zmarłego z kostnicy do krematorium, trumna kremacyjna, kremacja, urna, przygotowanie dokumentów, usługa chłodnicza czy dezynfekcja. Rodziny zmarłych najczęściej wybierają opcję transportu i kremacji zmarłego na terenie Polski, co znacznie obniża koszty transportu prochów ze Szkocji. Koszt transportu i kremacji na terenie Polski jest zazwyczaj wyższy jedynie o około 300-500 zł niż tradycyjny transport.

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami ze Szkocji?

Cena za usługę transportu urny ze szczątkami ustalana jest indywidualnie podczas rozmowy telefonicznej. Po krótkiej rozmowie potwierdzimy dokumentację wymaganą do realizacji usługi. Potwierdzimy również, kiedy kierowca pojawi się w Twojej okolicy, aby transport urny ze Szkocji odbył się sprawnie, szybko i niedrogo.

Możesz przetransportować prochy zmarłego samodzielnie, ale osoba przewożąca urnę musi posiadać komplet dokumentów upoważniających do takiego transportu. Jednym z takich dokumentów jest zaświadczenie konsularne, które można uzyskać bezpośrednio w polskim konsulacie lub poprosić o jego uzyskanie firmę pogrzebową, taką jak nasza. Zaświadczenie to może zostać wydane w konsulacie RP w Szkocji – Edynburgu. Ponadto należy uzyskać decyzję o pochówku z polskiego urzędu miasta lub starostwa ,akt zgonu, zaświadczenie o kremacji oraz zaświadczenie od przedsiębiorcy pogrzebowego, że prochy zmarłego zostały odpowiednio zabezpieczone i znajdują się w nich wyłącznie prochy zmarłego, którego dotyczy zaświadczenie.

Transport zwłok ze Szkocji samolotem - cena

Transport lotniczy trumien i urn zawierających prochy staje się coraz mniej powszechny ze względu na ich wysoki koszt i dodatkowe wymagania, które muszą być spełnione podczas transportu lotniczego. Ponieważ linie lotnicze muszą zabalsamować zmarłego przed transportem, a odprawa celna przed odlotem i w kraju może zająć znaczną ilość czasu, w wielu przypadkach nasi kierowcy mogą przetransportować zmarłego szybciej i taniej niż fracht lotniczy. Całkowity koszt zorganizowania dokumentacji, niezbędnych usług balsamowania oraz usług przed i po transporcie wynosi od 13 000 do 22 000 PLN.