Koszt transportu zwłok z Belgii

Koszt transportu zwłok z Belgii

Transport zwłok z Belgii

Belgia- Polska

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie odbycia żałoby w spokojny sposób.

Cennik transportu zwłok z Belgii do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległość, rodzaj transportu, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego opiekuna cenie są zawarte:

  1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych lub koszt urny,
  2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz belgijskich urzędach
  3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
  4. Transport drogą lądową, lotniczą lub morską.
  5. Dostarczenie ciała bądź urny na terenie Polski.
Sprawdź koszty takiej usługi – Transport zwłok z Belgii

Cena transportu zwłok

z Belgii
od 8 000 zł
  • darmowa urna
  • obsługa prawna
  • pełnomocnictwo

Każdy transport z terenu Królestwa Belgii kończy się na terenie konsulatu RP w Brukseli. Transport zwłok z Belgii do Polski na przykładzie Brukseli to okolice 8000 PLN. W każdym tygodniu koszt sprowadzenia zwłok z Belgii do Polski ulega odchyleniu z uwagi na ilość transportów zwłok realizowanych przez nasza firmę, zawsze zalecamy kontakt z nami w celu poinformowania Państwa o cenie i możliwych dodatkowych opłatach.

Koszt transportu zwłok z Belgii

Kto pokrywa koszt transportu zwłok z Belgii?

Najczęściej koszt transportu zwłok z Belgii do Polski pokrywają osoby zlecające usługę naszej firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, pracodawca, grupa przyjaciół, ubezpieczyciel czy grono znajomych organizujących zrzutkę na specjalnie do tego wyznaczonych portalach. Podczas zgonu, który ma miejsce w trakcie wykonywania stosunku pracy na wyjeździe służbowym – koszt sprowadzenia zwłok z Belgii do Polski pokrywa pracodawca, który ma prawo pozyskać zasiłek pogrzebowy z ZUS.

Na podstawie naszej faktury VAT mogą Państwo pozyskać zasiłek pogrzebowy z ZUS bądź KRUS w kwocie 4 000 zł, który przysługuje osobie pokrywającej koszt pochówku oraz sprowadzenia zwłok do Polski.

Kwestie rozliczenia naszej faktury ustalane są indywidualnie podczas rozmowy z przedstawicielem naszej firmy. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała z Belgii do Polski jest bardzo kosztowne, dlatego zawsze doradzamy Państwu najrozsądniejsze rozwiązania w danym wypadku, tak, aby nie zostali Państwo mocno obciążeni finansowo przez firmy pogrzebowe na terenie Belgii. Nie wymagamy zaliczek ani przedpłat, rozliczenie z naszą firmą odbywa się po zakończonym transporcie w terminie najczęściej do 3 dni od wystawienia faktury VAT. Państwo obdarowują nas zaufaniem powierzając nam tak ważną sprawę, co działa w obie strony.

W Belgii nie występują tzw. zasiłki pogrzebowe, dlatego kosztami obciążeni są najbliżsi członkowie rodziny, pracodawca, ubezpieczyciel, bądź inne podmioty, które chcą zorganizować repatriację osoby zmarłej.

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Ile kosztuje kremacja zwłok w Belgii?

Kremacja na terenie Wielkiej Brytanii może kosztować od 1 500 do nawet 3 500 EUR. Na łączny koszt spopielenia zwłok w Belgii składa się kilka pozycji, które zostaną uwzględnione na fakturze z krematorium: odbiór i transport osoby zmarłej z kostnicy do krematorium, trumna kremacyjna, kremacja, urna, sporządzenie dokumentów, usługa chłodni czy też dezynfekcja. Rodziny osób zmarłych wybierają najczęściej możliwość transportu osoby zmarłej i kremacji na terenie Polski co znacząco obniża koszt transportu prochów z Belgii. Koszt transportu i kremacji na terenie Polski najczęściej wyższy jest o około 300 – 500 zł od tradycyjnego przewozu zwłok w naszej firmie.

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami z Belgii?

W każdym przypadku transportu urny z prochami z Belgii do Polski – usługę wyceniamy indywidualnie. Rodziny osób zmarłych najczęściej decydują się na przewóz zwłok osoby zmarłej do Polski i realizację kremacji na terenie RP, co zawsze jest dużo tańszym rozwiązaniem. Ponieważ kremacja na terenie Belgii kosztuje od 1 500 do nawet 3 500 EUR.

Jeżeli do kremacji już doszło, musimy dowiedzieć się od Państwa jakie dokumenty już są w Państwa posiadaniu, bądź jakie dokumenty czekają na nas w krematorium/domu pogrzebowym na terenie Belgii. Wtedy po zapoznaniu się z lokalizacją odbioru urny z prochami, będziemy w stanie bezbłędnie oszacować koszt sprowadzenia urny z prochami z Belgii do Polski. Często wacha się on w przedziale 3 500 – 5 500 PLN.

Transport zwłok z Belgii samolotem - cena

Transport lotniczy trumny bądź urny z prochami jest praktykowany coraz rzadziej z uwagi na jego wysoki koszt oraz dodatkowe wymogi do spełnienia podczas jego realizacji. Linie lotnicze wymagają wykonania zabiegu balsamowania zwłok przed transportem, sama odprawa przed wylotem i odprawa celna w kraju zajmuje dość dużą ilość czasu, dlatego najczęściej nasi kierowcy drogą lądową są w stanie przetransportować osobę zmarłą szybciej i taniej niż w wypadku wyboru drogi powietrznej. Łączny koszt organizacji dokumentów, wymaganego zabiegu balsamowania, obsługi przed i po transporcie waha się w przedziale 12 000 – 21 000 zł.