Koszt transportu zwłok z Irlandii

Koszt transportu zwłok z Irlandii

Transport zwłok z Irlandii

Irlandia - Polska

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie odbycia żałoby w spokojny sposób.

Cennik transportu zwłok z Irlandii do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległość, rodzaj transportu, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego opiekuna cenie są zawarte:

  1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych lub koszt urny,
  2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz irlandzkich  urzędach
  3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
  4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Sprawdź koszty takiej usługi – Transport zwłok z Irlandii

Cena transportu zwłok

z Irlandii
od 10 000 zł
  • darmowa urna
  • obsługa prawna
  • pełnomocnictwo

Ile kosztuje transport zwłok z Irlandii?

Każdy transport z terenu Irlandii kończy się na terenie konsulatu RP w Dublinie. Transport zwłok z Irlandii do Polski na przykładzie Dublina to okolice 10 000 PLN. W każdym tygodniu koszt sprowadzenia zwłok z Irlandii do Polski ulega zmianie z uwagi na ilość transportów zwłok realizowanych przez naszą firmę, zawsze zalecamy kontakt z nami w celu poinformowania Państwa o cenie i możliwych dodatkowych opłatach. 

Koszt transportu zwłok z Irlandii

Kto pokrywa koszt transportu zwłok z Irlandii?

Koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów, podczas zgonu w pracy/wyjazdu służbowego przewóz zwłok pokrywany jest przez pracodawcę. Na podstawie naszej faktury VAT mogą Państwo starać się o zasiłek pogrzebowy z ZUS bądź KRUS w kwocie 4 000 zł, który przysługuje osobom pokrywającym pochówek, bądź może to być zwrot poniesionych kosztów pochówku członka rodziny z pierwszej linii pokrewieństwa.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego postaramy się doradzić Państwu i dopilnować, aby nie zostali Państwo mocno obciążeni finansowo przez firmy pogrzebowe w kraju zgonu. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem powierzając nam tak ważną sprawę, co działa w obie strony.

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Ile kosztuje kremacja zwłok w Irlandii?

Kremacja na terenie Irlandii może kosztować od 550 do nawet 1 500 euro. Na łączny koszt spopielenia zwłok w Irlandii składa się kilka pozycji, które zostaną uwzględnione na fakturze z krematorium: odbiór i transport osoby zmarłej z kostnicy do krematorium, trumna kremacyjna, kremacja, urna, sporządzenie dokumentów, usługa chłodni czy też dezynfekcja. Rodziny osób zmarłych wybierają najczęściej możliwość transportu osoby zmarłej i kremacji na terenie Polski co znacząco obniża koszt transportu prochów z Irlandii. Koszt transportu i kremacji na terenie Polski najczęściej wyższy jest o około 300-500 zł od tradycyjnego przewozu zwłok w naszej firmie.

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami z Irlandii?

Usługę transportu urny z prochami wyceniamy indywidualnie podczas rozmowy telefonicznej. Po krótkiej rozmowie rozeznamy się jakie dokumenty jeszcze będziemy musieli pozyskać w ramach naszej usługi. Dodatkowo sprawdzimy kiedy nasi kierowcy będą w Państwa okolicy, aby sprowadzenie urny z Irlandii przebiegło sprawnie, szybko i żeby nasza pomoc nie okazała się mocno obciążająca finansowo. 

Prochy osoby zmarłej mogą Państwo przewieźć również samodzielnie, lecz osoba transportująca urnę musi posiadać pełen komplet dokumentów uprawniający do takiego transportu. Jednym z takich dokumentów jest zaświadczenie konsularne, które muszą Państwo pozyskać osobiście stawiając się w konsulacie RP, bądź zlecając pozyskanie tego dokumentu firmie pogrzebowej takiej jak nasza. Zaświadczenie te wydawane jest w jedynym konsulacie na terenie Irlandii w Dublinie (wymagane dokumenty przez konsula RP). Dodatkowo wymagana jest decyzja na pochówek z Urzędu Miasta lub Starostwa w Polsce, akt zgonu,  certyfikat kremacji i zaświadczenie zakładu pogrzebowego, że prochy osoby zmarłej zostały odpowiednio zabezpieczone oraz znajdują się tam tylko prochy zmarłego, którego zaświadczenie dotyczy.

Transport zwłok z Irlandii samolotem - cena

Transport lotniczy trumny bądź urny z prochami jest praktykowany coraz rzadziej z uwagi na jego wysoki koszt oraz dodatkowe wymogi do spełnienia podczas jego realizacji. Linie lotnicze wymagają wykonania zabiegu balsamowania zwłok przed jego realizacją, sama odprawa przed wylotem i odprawa celna w kraju zajmuje dość dużą ilość czasu, dlatego najczęściej nasi kierowcy drogą morsko-lądową są w stanie przetransportować osobę zmarłą szybciej i taniej niż w wypadku wyboru drogi powietrznej. Łączny koszt organizacji dokumentów, wymaganej usługi balsamowania, obsługi przed i po transporcie waha się w przedziale 13 000 zł – 22 000 zł.