Koszt transportu zwłok z Włoch

Koszt transportu zwłok z Włoch do Polski

Transport zwłok z Włoch

Włochy- Polska

Cena transportu zwłok z Włoch do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległość, rodzaj transportu, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego opiekuna cenie są zawarte:

 1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych lub koszt urny,
 2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz włoskich urzędach
 3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
 4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Sprawdź koszty takiej usługi – Transport zwłok z Włoch

Cena transportu zwłok

z Włoch
od 10 000 zł
 • darmowa urna
 • obsługa prawna
 • pełnomocnictwo

Ile kosztuje transport zwłok z Włoch?

W celu poznania kosztu transportu osoby zmarłej z Włoch do Polski musimy posiadać dodatkowe informacje od Państwa. Cena sprowadzenia ciała, bądź urny z Włoch jest bardzo z różnicowana:

 • Włochy Północ – ok. 10 000 zł;
 • Okolice Rzymu – ok. 11 000 zł;
 • Włochy Południe- ok. 13 000 zł;
 • transport zwłok z Sardynii – ok. 16 000 zł;
 • transport zwłok z  Sycylii – ok. 17 000 zł
Koszt transportu zwłok z Włoch

Kto pokrywa koszt transportu zwłok z Włoch do Polski?

Najczęściej pokrycie kosztu transportu zwłok z Włoch do Polski spoczywa na barkach najbliższej rodziny osoby zmarłej. Sprowadzenie zwłok z Włoch do Polski jest dość kosztownym przedsięwzięciem, dlatego rodziny osób zmarłych często organizują zrzutki na różnego rodzaju portalach (np. zrzutka.pl). W wypadku zgonu podczas świadczenia stosunku pracy (wyjazd służbowy, delegacja zagraniczna) – kosztem sprowadzenia zwłok z Włoch do Polski obciążony jest pracodawca osoby zmarłej. Warto sprawdzić polisy ubezpieczeniowe zmarłego, często podczas wykupowania zorganizowanych wycieczek w biurach podróży, turyści dokupują dodatkowe ubezpieczenie na wypadek zgonu za granicą. W takim wypadku fakturę pokrywa ubezpieczyciel do wysokości kwoty ubezpieczenia.

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Ile kosztuje kremacja zwłok we Włoszech?

Koszt kremacji zwłok na terenie Włoch różni się w zależności od regionu, w którym ma zostać wykonana. Najczęściej koszt ten mieści się w przedziale 800 – 2 500 EURO.

Ile kosztuje sprowadzenie urny z prochami z Włoch?

Koszt sprowadzenia urny z prochami z Włoch do Polski oscyluje w kwotach podobnych co sprowadzenie ciała osoby zmarłej z tych regionów. Zawsze staramy się pomóc dla Państwa w organizacji kremacji we Włoszech w rozsądnej cenie oraz możliwie szybki i bezpieczny transport prochów z Włoch do Polski.

Transport zwłok z Włoch samolotem - cena

Transport lotniczy trumny z ciałem z Włoch, bądź transport lotniczy urny z prochami jest realizowany niezwykle rzadko z uwagi na duży koszt i czas oczekiwania. Podczas realizacji transportu lotniczego z Włoch rodzina najczęściej musi zakupić trumnę na miejscu, której cena zaczyna się od około 1 800 EURO, dodatkowo wymagany jest zabieg balsamowania osoby zmarłej. Sam transport lotniczy przebiega dość szybko, lecz przed jego rozpoczęciem oraz po jego zakończeniu czekają dodatkowe odprawy celne. Całkowity koszt transportu zwłok samolotem może przekroczyć 25 000 PLN, natomiast transportu urny z prochami 10 000 PLN.