Zadzwoń: +48 500 369 737

Transport zwłok z Niemiec

Niemcy - Polska

Niemcy - Polska

Transport zwłok z Niemiec

Na terenie Niemiec mieszka około 2 000 000 Polaków, przez co usługi naszej firmy są stale potrzebne niemieckiej polonii i nie tylko. Nasze karawany są na terenie Niemiec od poniedziałku do piątku w każdym tygodniu, co znacząco przyspiesza proces, którym jest transport zwłok z Niemiec do Polski. Pracownicy w naszym biurze są w stałym kontakcie z urzędnikami na terenie Polski i Niemiec. Pomagamy dziesiątkom rodzin w każdym tygodniu świadcząc usługi takiej jak: sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski oraz transport prochów z Niemiec. Do usług naszej firmy przekonały się również niemieckie firmy, które często zwracają się do nas z prośbami o pomoc. Procedura sprowadzenia osoby zmarłej czy też prochów różni się nieznacznie w poszczególnych landach, o szczegółach poinformujemy telefonicznie. Zapraszamy również do zapoznania się z kosztem transportu zwłok z Niemiec.

Wystarczy wykonać jeden telefon pod numer +48 500 369 737

Poprowadzimy sprawę od początku do końca

Pozostaniemy do państwa dyspozycji całodobowo

Wykonaj pierwszy krok - wypełnij formularz!

Usługa przewóz zwłok z Niemiec do Polski zawiera:

Trumna z wkładem metalowym, bądź urna zgodna z przepisami obowiązującymi na terenie Niemiec i Polski

Wszystkie (!) niezbędne dokumenty związane z repatriacją oraz konieczne tłumaczenia przysięgłe

Transport ciała bądź urny drogą lądową oraz dostarczenie do wskazanej miejscowości na terytorium Polski

Możliwość wykonania kremacji na terenie Polski i dostarczenie urny z prochami

Zapoznaj się z cennikiem usług dodatkowych:

Jak wygląda transport zwłok/prochów Niemiec do Polski w naszej firmie ?

1. Kontaktują się Państwo z nami w celu ustalenia szczegółów, określimy cenę oraz czas w jakim będziemy w stanie zrealizować usługę.
2. Na Państwa adres mailowy wyślemy formularze do uzupełnienia przez osoby z pierwszej linii pokrewieństwa (małżonek/małżonka, rodzice, dzieci – osoby zmarłej).
3. Wyślemy również umowę, która potwierdzi zakres usług naszej firmy oraz ustaloną cenę.
4. Po odesłaniu wypełnionych skanów (bądź dokładnych zdjęć) formularzy, nasze biuro zaczyna pracę nad organizacją niezbędnych dokumentów.
5. Kierowcy, którzy są w pobliżu miejscowości zgonu zostają wysłani do miejsca, w którym znajduje się ciało osoby zmarłej i odbierają oryginały dokumentów z poszczególnych urzędów.
6. Z należytym szacunkiem przygotowują osobę zmarłą do transportu i odbierają ciało z kostnicy.
7. Przed szczelnym zamknięciem trumny wykonujemy zdjęcie osoby zmarłej (na życzenie najbliższych członków rodziny zostanie Państwu udostępnione).
8. Szczelne zamknięcie trumny w niektórych miejscowościach musi odbywać się przy udziale lokalnego urzędnika Państwowego, dlatego niejednokrotnie musimy umówić nas wcześniej przed odbiorem zwłok.
9. Następnie dokonujemy odprawy konsularnej w jednym z konsulatów na terenie Niemiec: Kolonia, Monachium, Hamburg, Berlin.
10. Po spełnieniu niezbędnych formalności kierowcy wraz z osobą zmarłą kierują się w stronę Polski.
11. Następnie kierowcy odwożą osoby zmarłe po terytorium RP.
12. Będziemy informować Państwa na bieżąco o etapie repatriacji mailowo bądź telefonicznie.
13. Po zakończonym transporcie wystawiamy Państwu fakturę VAT, która pozwoli osobom uprawnionym do odbioru zasiłku pogrzebowego z ZUS bądź KRUS w kwocie 4000 zł

Transport zwłok z Niemiec - Dokumenty, które pozyskujemy:

  1. Akt urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego
  2. Akt zawarcia związku małżeńskiego (w zależności od stanu cywilnego) z USC.
  3. Karta zgonu (Todesbescheinigung) wystawiona przez lekarza stwierdzającego zgon, z zaświadczeniem wykluczającym chorobę zakaźną.
  4. Decyzja Urzędu Miasta, bądź Starostwa na przewóz zwłok, bądź urny z Niemiec do Polski i pochówek na cmentarzu wskazanym przez rodzinę.
  5. Postanowienie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w związku z przewozem zwłok z Niemiec.
  6. Akt zgonu wydany na druku międzynarodowym, bądź właściwy akt zgonu z tłumaczeniem przysięgłym na język polski.
  7. Zgoda władz lokalnych na wywiezienie ciała poza granice Niemiec (Leichenpass).
  8. Certyfikat szczelnego zamknięcia trumny/urny.
  9. Zaświadczenie konsula RP na terenie Niemiec (w tym opłata z tym związana).
  10. Niezbędne tłumaczenia przysięgłe.

Jak przewieźć urnę z prochami z Niemiec do Polski?

Rodziny zaskoczone nagłym zgonem osoby bliskiej, często nie są przygotowane na koszty związane ze sprowadzeniem zwłok z Niemiec do Polski. Jednym z rozwiązań, które naturalnie podsuwa nam rozsądek jest kremacja na terenie Niemiec i osobisty transport prochów z Niemiec do Polski. Jest to jednak bardzo kosztowne rozwiązanie, ponieważ kremacja na terenie Niemiec jest bardzo droga i znacząco przewyższa swoim kosztem cenę transportu osoby zmarłej i kremację na terenie Polski. Koszt kremacji na terenie Niemiec waha się w przedziale 1500-3000 euro. W ceny kremacji doliczane są dodatkowe usługi (koszt kremacji, koszt transportu osoby zmarłej między krematorium a kostnicą, trumna kremacyjna, urna, dezynfekcja, chłodnia). Niemiecki urząd może wykonać kremację na swój koszt, lecz w wypadku znalezienia spadkobierców zostaną oni obciążeni realizacją tej usługi w kwocie 2000-4500 euro. Najtańszym i najszybszym rozwiązaniem jest odbiór ciała osoby zmarłej, transport do Polski i kremacja na terenie RP. Urnę z prochami osoby zmarłej na terenie Niemiec mogą Państwo przetransportować osobiście transportem lotniczym, bądź lądowym, pod warunkiem posiadania kompletu dokumentów.

Ile czasu zajmuje sprowadzenie zwłok z Niemiec?

W interesie naszej firmy jest jak najszybsza realizacja zleceń transportu zwłok z Niemiec. Na początku każdego tygodnia (zaczynając od niedzieli) nasze karawany wysyłane są na teren Niemiec. Dzięki temu możemy sprawnie i szybko dostać się do miejscowości zgonu. W pierwszej kolejności ciało musi zostać zwolnione przez prokuraturę, policję lub szpital. Wtedy staramy się w jak najkrótszym czasie zorganizować niezbędne zgody, pozwolenia i akty, aby przewóz zwłok z Niemiec do Polski mógł odbyć się zgodnie z przepisami. Po zebraniu kilku niezbędnych informacji telefonicznie od Państwa, jesteśmy w stanie bezbłędnie określić datę przyjazdu osoby zmarłej do Polski. Cały proces pozyskania dokumentów i transportu zajmuje najczęściej od 1 do 7 dni roboczych. Zawsze jeżeli istnieje taka możliwość, ciało osoby zmarłej trafia do Polski jeszcze w tym samym tygodniu, w którym otrzymaliśmy od Państwa zlecenie transportu zwłok z Niemiec.

Ekshumacja zwłok/prochów na terenie Niemiec i transport do Polski

Każdego roku organizujemy ekshumacje na terenie Niemiec oraz transport szczątków z Niemiec do Polski. Tym samym kontaktujemy się z cmentarzem, urzędami w Niemczech i w Polsce, aby pozyskać niezbędne pozwolenia i zgody. W poszczególnych landach są różne okresy czasowe po jakich można dokonać ekshumacji jest to jeden z najważniejszych warunków, jakie muszą zostać spełnione. Proces pozyskania dokumentów jest dość czasochłonny z uwagi na urzędowy czas odpowiedzi na poszczególne wnioski. Ze swojej strony zawsze dokładamy niezbędnych starań, aby szczątki możliwe w jak najkrótszym czasie spoczęły na terytorium RP. Na terenie cmentarza może zostać pobrana opłata, w wypadku, gdy ich regulamin zabrania firmom zewnętrznym na dokonywanie ekshumacji.

Organizujemy Wszystkie Dokumenty
Transporty, Kremacje, Ekshumacje
Pomagamy codziennie przez 24h
Poprzedni
Następny