Niemcy – Polska

Transport zwłok z Niemiec

W związku z ogromną liczbą Polaków u naszych zachodnich sąsiadów, nasze samochody odbierają zmarłych z Niemiec i transportują zwłoki do Polski niemalże w każdym tygodniu. Dokładamy wszelkich starań, aby transport zwłok oraz urn z prochami przebiegał bezproblemowo i sprawnie. Ceny są uzależnione od wielu zmiennych i zaczynają się od 6 000 zł.

Dowiedz się więcej
Wystarczy wykonać jeden telefon pod numer +48 500 369 737

Poprowadzimy sprawę od początku do końca

Pozostaniemy do państwa dyspozycji całodobowo

Na podstawie zeskanowanego upoważnienia do prowadzenia sprawy

w Państwa imieniu pozyskujemy:

Przepustkę przewozową (Leichenpass), która pozwoli na transport zwłok poza granice kraju.

Akt zgonu wydany na druku międzynarodowym lub akt zgonu wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język polski

Kartę zgonu (Todesbescheinigung) wraz z zaświadczeniem stwierdzającym wykluczenie choroby zakaźnej

Zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy, stwierdzającego, że spełniono wymogi dotyczące międzynarodowego przewozu zwłok (specjalistyczna trumna z metalowym wkładem).

Uiścimy opłatę konsularną, uzyskując tym samym zgodę polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Niemiec do Polski.

Uzyskamy zgodę starosty w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski.

Zaświadczenie kremacji (w wypadku transportu urny z prochami)

Formularz

Do rozpoczęcia pracy nad Państwa sprawą będziemy potrzebowali uzupełnienia upoważnienia dostępnego do pobrania po kliknięciu w przycisk, możemy również przesłać formularz drogą mailową.

Zadzwoń do nas

Doradzimy i pomożemy załatwić wszelkie formalności.

Zostaw do siebie kontakt

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Koszt samego transportu zawiera wszystkie opłaty, które wynikają z realizacji usługi jak:

 • Trumna z metalowym wkładem zgodna z obowiązującymi przepisami
 • W przypadku kremacji dodatkowo urna
 • Wniesienie opłaty konsularnej
 • Międzynarodowe tłumaczenia dokumentów
 • Odprawa sanitarna i odprawa celna
 • Uzyskanie zezwolenia starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Niemiec
 • Uzyskanie zaświadczenia medycznego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
 • Zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie
 • Uzyskanie pozwolenia od miejscowych władz na transport zwłok z Niemiec do Polski
 • Pozyskanie aktu zgonu
 • Transport karawanem z Niemiec do wskazanego miejsca w Polsce
 • Stały kontakt z rodziną

Niemcy – Polska

Cena od  6000zł

Cennik transportu zwłok z Niemiec do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległości, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego konsultanta cenie są zawarte:

 1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych,
 2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz niemieckich urzędach
 3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
 4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów. Ważne jest, aby osoba upoważniająca była krewnym z pierwszej linii pokrewieństwa. Możliwe jest wtedy otrzymanie zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł z ZUS/KRUS.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem sprawy. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego jesteśmy w stanie rozłożyć koszt usługi na dogodne raty. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem powierzając nam tak ważną sprawę co działa, w obie strony.

Oferujemy międzynarodowy przewóz prochów i zwłok z Niemiec

Oferujemy transport ciała zmarłego z Niemiec do Polski.

Niemcy stanowią najchętniej wybierany kierunek emigracji przez wszystkie grupy wiekowe Polaków, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Dużą motywacją do wyjazdu do naszych zachodnich sąsiadów jest możliwość zbalansowania rozwoju zawodowego z życiem prywatnym.

Emigracja do Niemiec natężyła się szczególnie po 2011 roku, w którym to rozszerzony został dostęp do legalnego zatrudnienia dla obcokrajowców. Aktualnie na tych terenach mieszka od ok. 1 500 000 do 2 000 000 Polaków. Istotnym czynnikiem jest także fakt, że Niemcy są państwem z nami sąsiadującym, a co za tym idzie nie jest to kierunek tak odległy, jak równie popularna, jednak bardziej oddalona od Polski, Wielka Brytania.

W związku z ogromną liczbą Polaków u naszych zachodnich sąsiadów, nasze samochody odbierają zmarłych z Niemiec i transportują zwłoki do Polski niemalże w każdym tygodniu. Dokładamy wszelkich starań, aby transport zwłok oraz urn z prochami z Niemiec przebiegał bezproblemowo i sprawnie.

Gwarantujemy Państwu najbardziej konkurencyjne ceny za wysokiej jakości usługi transportu zwłok z Niemiec do Polski. Koszty zawierają skompletowanie niezbędnych dokumentów, pozwoleń, a także ich tłumaczeń. Ponadto przydzielamy opiekuna sprawy, z którym zapewniamy Państwu stały kontakt. Będzie on do Państwa dyspozycji i odpowie na wszelkie pytania. Do jego zadań należy ustalenie planu działania oraz bieżące informowanie o przebiegu procesu transportowania ciała do Polski.

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie przeżycia żałoby w spokojny sposób.

Niemcy są podzielone na 5 stref różniących się kosztem transportu. Ceny są uzależnione od wielu zmiennych i zaczynają się od 6 000 zł – 8 000 zł w najtańszej ze stref.

Wycena jest indywidualna i różna w każdym tygodniu i zależy m.in. od ilości obsługiwanych rodzin w danym tygodniu, odległości do pokonania na terenie poszczególnych krajów oraz ewentualnych dodatkowych usług.

W poszczególnych rejonach minimalne ceny są następujące:

Strefa 1 – od 6 500 zł za transport trumny oraz od 6 900 zł za transport urny;

Strefa 2 – od 7 200 zł za transport trumny oraz od 7 600 zł za transport urny;

Strefa 3 – od 6 800 zł za transport trumny oraz od 7 200 zł za transport urny;

Strefa 4 – od 7 900 zł za transport trumny oraz od 8 300 zł za transport urny;

Strefa 5 – od 7 000 zł za transport trumny oraz od 7 400 zł za transport urny.