Transport zwłok z Holandii poradnik

Transport zwłok z Holandii poradnik

Szczególnie w ostatnich latach Holandia stała się popularnym kierunkiem wyjazdów zarobkowych oraz celem stałego pobytu naszych rodaków. Gdy śmierć bliskiej nam osoby nastąpiła na terenie Holandii, a zmarłą osobę chcielibyśmy przewieźć do Polski, należy przejść przez szereg procedur oraz pozyskać wymagane dokumenty niezbędne do uzyskania pozwoleń na transport oraz pochówek w Polsce.

transport zwłok z holandii

W związku z wieloletnim doświadczeniem w transporcie zmarłych z Holandii do Polski, jak również z Polski do Holandii jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu konkurencyjną cenę za kompleksową usługę. Nie ma potrzeby kontaktowania się z domami pogrzebowymi na terenie Holandii, odbieramy ciało bezpośrednio z placówki, w której się znajduje. W związku z przepisami o obowiązku transportu zmarłego w specjalistycznej trumnie z metalowym wkładem (trumna musi zostać zamknięta) istnieje możliwość wykonania zdjęcia upamiętniającego zmarłego.

W związku z stosunkowo wysokimi kosztami przetrzymywania ciała zmarłego w chłodni w Holenderskich instytucjach proces repatriacji należy rozpocząć możliwie szybko. Oczywiście w przypadku powierzenia sprawy nam, na podstawie udzielonego nam upoważnienia zajmujemy się nią kompleksowo.

 

Na podstawie upoważnienia po stronie niderlandzkiej pozyskujemy:

 • Akt zgonu wydany na druku międzynarodowym (uittreksel uit de overlijdensate) przez niderlandzką gminę, w której nastąpiła śmierć.
 • Przepustkę przewozową (laisser-passer voor lijken), która pozwoli na transport zwłok poza granice kraju.
 • Kartę zgonu (medische verklaring).
 • Zaświadczenie, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna.
 • Zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy niderlandzkiej, stwierdzającego, że spełniono wymogi dotyczące międzynarodowego przewozu zwłok (geneeskundige verklaring).
 • Uiścimy opłatę konsularną, uzyskując tym samym zgodę polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Holandii do Polski.
 • Uzyskamy zgodę starosty w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski.

Jak w przypadku każdej powierzonej nam sprawy, mogą Państwo liczyć na nasze zaangażowanie, skrupulatność i profesjonalizm. Przy obsłudze zlecenia kierujemy się empatią oraz należytym poszanowaniem zmarłego.
W związku z przepisami o obowiązku transportu zmarłego w specjalistycznej trumnie z metalowym wkładem (trumna musi zostać zamknięta), istnieje możliwość wykonania zdjęcia upamiętniającego zmarłego. Nasi pracownicy ubiorą zmarłą osobę i przetransportują z dbałością o godność ostatniej podróży, pozostając z Państwem w stałym kontakcie. Z uwagi na zapytania informujemy, że niestety nie mamy możliwości zaoferowania podróży karawanem wraz z kierowcami ze względu na jedynie dwa miejsca siedzące w karawanie.

Mamy świadomość jak trudny jest to dla Państwa czas. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa informacje dzięki którym krok po kroku zapoznają się Państwo z całym procesem sprowadzenia zmarłego z zagranicy do Polski.
Decydując się na skorzystanie z naszych usług transportu zwłok wystarczy wykonać jeden telefon +48 500 369 737 do naszej firmy, a opiekun poprowadzi Państwa sprawę od początku do końca, pozostając do Państwa dyspozycji całodobowo.

Koszt transportu zmarłej osoby ustalany jest indywidualnie i oprócz samego transportu zawiera wszystkie opłaty, które wynikają z realizacji usługi jak:

 • trumna z metalowym wkładem zgodna z obowiązującymi przepisami
 • wniesienie opłaty konsularnej
 • międzynarodowe tłumaczenia dokumentów
 • odprawa sanitarna i odprawa celna
 • uzyskanie zezwolenia starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Holandii i pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce
 • uzyskanie zaświadczenia medycznego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
 • zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie
 • uzyskanie pozwolenia od miejscowych władz na transport zwłok z Holandii do Polski

Transport urny z prochami zmarłego z Holandii do Polski – kremacja w Holandii

Wiele rodzin często rozważa kremację zmarłego na terenie Holandii, aby obniżyć koszt transportu zmarłego bądź z innych formalnych powodów. W przypadku podjęcia decyzji o kremacji, Nasza firma również służy pomocą.

W przypadku decyzji o próbie samodzielnej organizacji transportu urny z prochami muszą się Państwo liczyć z faktem, iż domy pogrzebowe na terenie Holandii naliczą dodatkowe opłaty za zorganizowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na kremację.

Nasza usługa transportu prochów z Holandii do Polski obejmuje:

 • trumna kremacyjna
 • standardowa urna (model 6233KS), bądź inna, którą mogą Państwo wybrać z naszego katalogu
 • odprawa konsularna
 • uzyskanie pozwolenia na transport urny po stronie UK i PL
 • pozyskanie aktu zgonu

W związku z umowami handlowymi z krematoriami na terenie Polski, jak i Holandii oraz wieloletniemu doświadczeniu w transporcie urn z prochami z zagranicy możemy zaproponować konkurencyjne ceny usługi oraz zaproponować najbardziej optymalne dla Państwa rozwiązania.

Mając na względzie, że po śmierci bliskiej osoby nie czas na zmaganie się z powyżej opisanymi trudnościami oraz spędzanie godzin na porozumienie się z instytucjami na terenie Holandii, a na należyte przeżywanie żałoby, możemy zająć się sprawą kompleksowo. Oczywiście o całym procesie informować będzie Państwa na bieżąco opiekun sprawy.

 

Na podstawie upoważnienia oraz formularza:

 1. Uzyskamy zaświadczenie lekarskie dotyczące przyczyny zgonu (jeśli są Państwo w posiadaniu takiego dokumentu, prosimy o poinformowanie naszego przedstawiciela podczas rozmowy)
 2. Uzyskamy wymagane zaświadczenie, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna.
 3. Uzyskamy zgodę starosty w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski.
 4. Pozyskamy międzynarodowy akt zgonu.
 5. Uiścimy opłatę konsularną, uzyskując tym samym zgodę polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Holandii do Polski

Na podstawie wystawionej przez naszą firmę faktury mogą starać się Państwo o uzyskanie zasiłku pogrzebowego Polsce, oczywiście możemy również pomóc Państwu w przejściu całej procedury. Kwota zasiłku pogrzebowego w Polsce wynosi 4000 zł.

Formalności związane z pozwoleniami i dokumentacją trwają zwykle od 2 do 3 dni roboczych, natomiast sam transport trwa od 2 do 4 dni. Zawsze informujemy Państwa na bieżąco o przebiegu całego procesu przewozu zwłok z zagranicy. Poinformujemy Państwa, gdy ciało będzie już z nami, wtedy mamy możliwość dokładnego oszacowania planowanej godziny przyjazdu do Państwa miejscowości.

Transport zwłok z Holandii poradnik

Holandia jest bardzo częstym kierunkiem naszych karawanów stąd zdarzają się sytuacje gdzie kierowcy są już w drodze bądź na miejscu. W tym przypadku opiekun sprawy przy propozycji cenowej zawsze uwzględnia powyższy fakt przy wycenie. Podczas realizacji usługi transportu zwłok z Holandii do Polski najczęściej odwiedzanymi przez nas miastami na terenie Holandii są: Haga, Rotterdam, Amsterdam, Tilburg, Eindhoven, Venlo, Nijmegen i wiele innych.

W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań dotyczących naszej obsługi z zakresu międzynarodowego transportu zwłok jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24 godziny na dobę.
Dlatego też,  jeżeli potrzebują Państwo wsparcia, prosimy o telefon: 
+48 500 369 737.