Dania – Polska

Transport zwłok z Danii

Dania jest licznie zamieszkiwana przez Polaków, którzy zdecydowali się osiedlić tam na stałe lub zamieszkać tymczasowo ze względu na wysokie zarobki. Dokładamy wszelkich starań, aby sprowadzanie osoby zmarłej z Danii oraz urn z prochami przebiegało bezproblemowo i sprawnie. Ceny są uzależnione od wielu zmiennych i zaczynają się od 9 000 zł.

Wystarczy wykonać jeden telefon pod numer +48 500 369 737

Poprowadzimy sprawę od początku do końca

Pozostaniemy do państwa dyspozycji całodobowo

Na podstawie zeskanowanego upoważnienia do prowadzenia sprawy

w Państwa imieniu pozyskujemy:

Przepustkę przewozową (Laissez passer – LIGPAS), która pozwoli na transport zwłok poza granice kraju

Akt zgonu wydany na druku międzynarodowym przez urzędnika parafialnego lub duński akt zgonu z tłumaczeniem przysięgłym na język polski

Kartę zgonu (Døds – og Begrevelsesattest) wraz z zaświadczeniem, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna

Zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy, stwierdzającego, że spełniono wymogi dotyczące międzynarodowego przewozu zwłok (specjalistyczna trumna z metalowym wkładem)

Uiścimy opłatę konsularną, uzyskując tym samym zgodę polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Danii do Polski

Uzyskamy zgodę starosty w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski

Zaświadczenie kremacji (w przypadku transportu urny z prochami)

Formularz

Do rozpoczęcia pracy nad Państwa sprawą będziemy potrzebowali uzupełnienia upoważnienia dostępnego do pobrania po kliknięciu w przycisk, możemy również przesłać formularz drogą mailową.

Zadzwoń do nas

Doradzimy i pomożemy załatwić wszelkie formalności.

Zostaw do siebie kontakt

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Transport zwłok z Danii do Polski

Koszt samego transportu zawiera wszystkie opłaty, które wynikają z realizacji usługi jak:

 • Trumna z metalowym wkładem zgodna z obowiązującymi przepisami
 • W przypadku kremacji dodatkowo urna
 • Wniesienie opłaty konsularnej
 • Międzynarodowe tłumaczenia dokumentów
 • Odprawa sanitarna i odprawa celna
 • Uzyskanie zezwolenia starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Danii
 • Uzyskanie zaświadczenia medycznego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
 • Zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie
 • Uzyskanie pozwolenia od miejscowych władz na transport zwłok z Danii do Polski
 • Pozyskanie aktu zgonu
 • Transport karawanem z Danii do wskazanego miejsca w Polsce
 • Stały kontakt z rodziną

Dania – Polska

Cena od  9000zł

Cennik transportu zwłok z Danii do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległości, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego konsultanta cenie są zawarte:

 1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych,
 2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz duńskich urzędach
 3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
 4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów. Ważne jest, aby osoba upoważniająca była krewnym z pierwszej linii pokrewieństwa. Możliwe jest wtedy otrzymanie zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł z ZUS/KRUS.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem sprawy. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego jesteśmy w stanie rozłożyć koszt usługi na dogodne raty. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem powierzając nam tak ważną sprawę co działa, w obie strony.

Oferujemy międzynarodowy przewóz prochów i zwłok z Danii.

Pierwszą dużą falę emigracji z Polski do Danii szacuje się na przełom XIX i XX wieku, do około 1929 roku. Miała głównie charakter zarobkowy. Wtedy wyemigrowały w znacznej ilości młode kobiety, zatrudniające się na plantacjach buraków cukrowych. W tym okresie przeważały wyjazdy sezonowe. Kolejne fale przyjazdów do Danii szacuje się kolejno na: czas po II wojnie światowej, na lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte XX wieku oraz wejście Polski do UE. Podczas ostatniej z nich, w celach zarobkowych emigrowało w te rejony około 50 000 Polaków.

Posługując się wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najbardziej kompleksową i rzetelną usługę transportu zwłok bądź urny z prochami z Danii do Polski. W związku z obowiązkiem załatwienia poniższych formalności czas realizacji transportu zmarłego z Danii do Polski to od dwóch do czterech dni roboczych.

Dania jest licznie zamieszkiwana przez Polaków, którzy zdecydowali się osiedlić tam na stałe lub zamieszkać tymczasowo ze względu na wysokie zarobki. Dokładamy wszelkich starań, aby sprowadzanie osoby zmarłej z Danii oraz urn z prochami przebiegało bezproblemowo i sprawnie.

Gwarantujemy Państwu najbardziej konkurencyjne ceny za wysokiej jakości usługi transportu zwłok z Danii do Polski. Transport zawiera koszt skompletowania niezbędnych

Cena transportu zwłok z Danii do Polski

dokumentów, pozwoleń, a także ich tłumaczeń. Ponadto przydzielamy opiekuna sprawy, z którym zapewniamy Państwu stały kontakt. Będzie on do Państwa dyspozycji i odpowie na wszelkie pytania. Do jego zadań należy ustalenie planu działania oraz bieżące informowanie o przebiegu procesu transportowania ciała do Polski.

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie przeżycia żałoby w spokojny sposób. Ceny są uzależnione od wielu zmiennych i zaczynają się od 9 000 zł.

Wycena jest indywidualna i różna w każdym tygodniu i zależy m.in. od ilości obsługiwanych rodzin w danym tygodniu, odległości do pokonania na terenie poszczególnych krajów oraz ewentualnych dodatkowych usług.