Belgia – Polska

Transport zwłok z Belgii

Belgia jest licznie zamieszkana przez Polaków, dlatego transport zwłok z Belgii do Polski organizujemy bardzo często. Dokładamy wszelkich starań, aby sprowadzanie osoby zmarłej z Belgii lub urn z prochami przebiegało bezproblemowo i sprawnie. Ceny są uzależnione od wielu zmiennych i zaczynają się od 7 500 zł.

Wystarczy wykonać jeden telefon pod numer +48 500 369 737

Poprowadzimy sprawę od początku do końca

Pozostaniemy do państwa dyspozycji całodobowo

Na podstawie zeskanowanego upoważnienia do prowadzenia sprawy

w Państwa imieniu pozyskujemy:

Zgodę władz lokalnych na wywóz zwłok poza granice Belgii (Laisser-passer mortuaire)

Akt zgonu wydany na druku międzynarodowym lub właściwy akt zgonu z tłumaczeniem przysięgłym na język polski

Kartę zgonu (Model III C) z informacją o wykluczeniu choroby zakaźnej lub inny dokument wykluczający chorobę zakaźną

Zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy, stwierdzające, że spełniono wymogi dotyczące międzynarodowego przewozu zwłok (specjalistyczna trumna z metalowym wkładem).

Uiścimy opłatę konsularną, uzyskując tym samym zgodę polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Belgii do Polski.

Uzyskamy zgodę starostwa lub urzędu miasta w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski.

Certyfikat kremacji (w przypadku transportu urny z prochami)

Formularz

Do rozpoczęcia pracy nad Państwa sprawą będziemy potrzebowali uzupełnienia upoważnienia dostępnego do pobrania po kliknięciu w przycisk, możemy również przesłać formularz drogą mailową.

Zadzwoń do nas

Doradzimy i pomożemy załatwić wszelkie formalności.

Zostaw do siebie kontakt

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Transport zwłok z Belgii do Polski

Koszt samego transportu zawiera wszystkie opłaty, które wynikają z realizacji usługi jak:

 • Trumna z metalowym wkładem zgodna z obowiązującymi przepisami
 • W przypadku kremacji dodatkowo urna
 • Wniesienie opłaty konsularnej
 • Międzynarodowe tłumaczenia dokumentów
 • Odprawa sanitarna i odprawa celna
 • Uzyskanie zezwolenia starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Belgii
 • Uzyskanie zaświadczenia medycznego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
 • Zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie
 • Uzyskanie pozwolenia od miejscowych władz na transport zwłok z Belgii do Polski
 • Pozyskanie aktu zgonu
 • Transport karawanem z Belgii do wskazanego miejsca w Polsce
 • Stały kontakt z rodziną

Belgia – Polska

Cena od  7500zł

Cennik transportu zwłok z Belgii do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległość, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego opiekuna cenie są zawarte:

 1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych,
 2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz belgijskich urzędach
 3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
 4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów. Ważne jest, aby osoba upoważniająca była krewnym z pierwszej linii pokrewieństwa. Możliwe jest wtedy otrzymanie zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł z ZUS/KRUS.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem sprawy. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego jesteśmy w stanie rozłożyć koszt usługi na dogodne raty. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem powierzając nam tak ważną sprawę co działa, w obie strony.

Oferujemy międzynarodowy przewóz prochów i zwłok z Belgii.

Oferujemy transport zwłok z Belgii. Belgia jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem migracji dla Polaków. Aktualnie zamieszkuje tam od 70 000 do niemalże 100 000 naszych rodaków. Pierwszą ich obecność na terenie Belgii szacuje się na XIII wiek. To jeden z najbogatszych krajów w Europie, zatrudnienie można tam znaleźć zarówno w branży budowlanej, jak i w przemyśle przetwórczym. Ponadto rynek pracy w Belgii cechuje się wysokimi standardami, pracodawcy dbają o swoich pracowników, a zarobki są nieporównywalnie większe od naszych. Jest wiele powodów do wyjazdu do Belgii, ale najpopularniejszym jest chęć życia na wyższym poziomie. Ze względu na to, że jest to kraj licznie zamieszkiwany przez Polaków, transport zwłok z Belgii do Polski organizujemy nad wyraz często. Dokładamy wszelkich starań, aby transport zwłok oraz urn z prochami przebiegał bezproblemowo i sprawnie.

Gwarantujemy Państwu najbardziej konkurencyjne ceny za wysokiej jakości usługi transportu zwłok z Belgii do Polski. Koszt zawiera usługi skompletowania niezbędnych dokumentów, pozwoleń, a także ich tłumaczeń. Ponadto przydzielamy opiekuna sprawy, z którym zapewniamy Państwu stały kontakt. Będzie on do Państwa dyspozycji i odpowie na wszelkie pytania. Do jego zadań należy ustalenie planu działania oraz bieżące informowanie o przebiegu procesu transportowania ciała do Polski.

Cennik transportu zwłok z Belgii do Polski

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie odbycia żałoby w spokojny sposób.

Belgia jest podzielona na 2 strefy różniące się kosztem transportu. Ceny są uzależnione od wielu zmiennych i zaczynają się od 7 500 zł