Transport zwłok – cennik

Koszt międzynarodowego transportu zmarłych

Na koszt transportu zwłok z zagranicy do Polski składa się zbyt wiele czynników, by podać jedną, konkretną kwotę. Stałymi kosztami są jedynie ceny pozyskania dokumentów w urzędach, zarówno w Polsce, jak i za granicą, koszt trumny/urny oraz tłumaczenia dokumentów. Pozostałe zmienne to np. koszty chłodni, dystans, ceny promów lub koszty związane z koronawirusem (testy PCR, zaświadczenia, itp.), bardzo różne w zależności od kraju. Dodatkową opłatą może też być wybór niestandardowej  trumny, urny lub ubrania dla zmarłego. Dokładną i błyskawiczną wycenę mogą Państwo uzyskać kontaktując się z jednym z naszych opiekunów w Anielskim Orszaku.

transport zwłok cennik

Transport zwłok w trumnie czy urnie?

Teoretycznie transport urny do Polski jest tańszy niż transport trumny, pod warunkiem jednak, że ciało zostało już wcześniej skremowane. W praktyce ze względu na koszty kremacji za granicą, często tańszą opcją jest sprowadzenie trumny do Polski. Skremowanie zmarłego między granicami naszego Państwa jest znacznie tańsze. Na terenie Europy ceny kremacji osiągają często powyżej 1000€, należy też uwzględnić koszt urny, który jest znacznie wyższy niż w Polsce. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest transport trumny aniżeli urny.

Zasiłek pogrzebowy z ZUS/KRUS

Zasiłek pogrzebowy przysługuje: osobie obcej, gminie, powiatowi, domowi pomocy społecznej, pracodawcy, członkowi rodziny, osobie prawnej kościoła lub związku wyznaniowego pod warunkiem, że ta osoba pokryła koszty pogrzebu. Obecnie wynosi 4000 zł i przysługuje członkowi rodziny, niezależnie od poniesionych kosztów pogrzebu, natomiast pozostałym ubiegającym się o zasiłek przysługuje zwrot poniesionych kosztów do kwoty 4000 zł. O zasiłek pogrzebowy można ubiegać się zarówno przy transporcie zwłok czy też transporcie urny z prochami. Więcej na temat zasiłku pogrzebowego możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony ZUS.

Koszt trumny (urny) zawarty w cenie usługi transportu zwłok

Zlecając usługę transportu zwłok z zagranicy naszej firmie standardowa trumna lub urna są wliczone w cenę. Istnieje także możliwość wyboru innej, wybranej przez Państwa trumny/urny. Ceny trumien w zależności od modelu i materiału, z jakiego zostały wykonane mogą kosztować od 750 do nawet 5000 zł. Podobnie jest z cenami urn, tutaj koszt wynosi od ok. 400 do ponad 1000 zł.

polski dom pogrzebowy w holandii

Koszt transportu zmarłych z Holandii

Koszt transportu zmarłych z USA

transport zwłok z anglii

Koszt transportu zmarłych z Anglii

Transport zwłok z Kanady cennik

transport zwłok z holandiido polski

Transport zwłok z Irlandii cennik

transport zmarłych z Belgii

Transport zwłok z Belgii cennik

transport zmarłych z niemiec do polski

Transport zwłok z Niemiec cennik

transport zwłok z Danii cennik

Transport zwłok z Danii cennik

transport zwłok ze Szkocji cennik

Transport zwłok ze Szkocji cennik

transport zwłok z Hiszpanii do Polski oferta

Transport zwłok z Hiszpanii cennik

transport zwłok z Norwegii do Polski

Transport zwłok z Norwegii cennik

transport zwłok ze Szkocji cennik

Transport zwłok ze Szwecji cennik