Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź nasz FAQ w którym umieściliśmy najczęściej zadawane pytania dotyczące transportu zwłok z krajów Unii Europejskiej, krajów spoza Unii, a także usługi krajowe.

Przewóz osoby zmarłej w naszej firmie realizowany jest niezwłocznie po kontakcie z Państwem, dlatego transport zwłok z terenu europy zachodniej realizujemy najczęściej do kilku dni roboczych, transporty interkontynentalne zajmują najczęściej 1-3 tygodni.

Czas oczekiwania na transport osoby zmarłej z zagranicy jest uzależniona od kilku zmiennych:

  • z jakiej przyczyny nastąpił zgon
  • czy trwa dochodzenie prowadzone przez prokuraturę, policję, szpital, koronera itp.
  • od środka transportu (lądowy, lądowo-morski, lotniczy)
  • od kraju zgonu i specyfiki pracy lokalnych urzędów


Nasz konsultant po zebraniu szczegółowych informacji podczas rozmowy telefonicznej, postara się szczegółowo oszacować czas międzynarodowego transportu zwłok.

Skontaktować się z naszą firmą, wypełnić dokumenty, które wyślemy drogą mailową, nasi pracownicy zajmą się całą procedurą mając biorąc pod uwagę Państwa życzenia.

Podczas standardowej usługi zapewniamy:

  • organizację wszelkich niezbędnych dokumentów oraz tłumaczeń przysięgłych
  • transport osoby zmarłej drogą lądową, morsko-lądową bądź transportem lotniczym zwłok
  • trumnę z wkładem metalowym zgodną z obowiązującymi przepisami na terenie kraju zgonu

    lub

  • kremację i urnę

Tak, trumna jest zawarta w cenie usługi sprowadzenia zwłok z zagranicy do Polski. Jest to drewniana trumna, która w środku ma metalowy wkład w którym umieszczane jest ciało osoby zmarłej. Wkład ten jest szczelnie zamykany na terenie kraju zgonu. Nasze trumny są to eleganckie trumny lakierowane (połysk/mat), tak aby ciało osoby zmarłej mogło zostać godnie pochowane na terytorium RP.

Tak, zgodnie z obowiązującymi przepisami w międzynarodowym transporcie zwłok trumna z ciałem powinna zostać pochowana bez jej otwierania na terytorium Polski. Istnieje jednak wyjątek, gdy ma nastąpić kremacja na terytorium RP - w tym wypadku można otworzyć trumnę i przełożyć zwłoki do trumny kremacyjnej w celu jej kremacji.

Możemy pomóc zorganizować pochówek w Państwa miejscowości, natomiast wolimy polecić lokalne firmy współpracujące z nami, ponieważ pomogą Państwu z pewnością w dużo rozsądniejszej cenie.

Tak, poinformujemy Państwa podczas pierwszej rozmowy o możliwych opłatach danym kraju. Jeżeli pojawią się dodatkowe koszty zadzwonimy do Państwa z tą informacją niezwłocznie.