Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja we Włoszech

Kremacja zwłok jest powszechną praktyką we Włoszech i jest szeroko stosowana jako forma utylizacji ciała. Proces ten jest postrzegany jako efektywny, opłacalny i pełen szacunku dla zmarłych. W niektórych przypadkach transport zwłok do Polski stał się konieczny ze względu na międzynarodowe przepisy transportowe lub brak miejsca we włoskich krematoriach. Może to być szczególnie trudne dla osób posiadających członków rodziny za granicą i wymagać dodatkowej koordynacji pomiędzy oboma krajami. Wiele włoskich firm jest w stanie zapewnić specjalistyczne usługi, takie jak balsamacja, międzynarodowy transport zwłok, a nawet repatriacja z powrotem do Włoch po kremacji. Usługi te stają się coraz ważniejsze, aby zapewnić zmarłym możliwość pochówku zgodnie z ich życzeniem w sposób pełen szacunku i godności, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Jeżeli osoba zmarła była pochodzenia polskiego i rodzina życzy sobie aby ciało zostało skremowane właśnie w Polsce to istnieje możliwość transportu zwłok zorganizowanego przez profesjonalną i doświadczoną firmę jaką jest anielski-orszak.pl.

Krematoria we Włoszech

Liczba krematoriów we Włoszech: 80.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największe krematorium we Włoszechto tempioCrematorio del Cimitero Monumentale w Turynie.”

Sprawdź także – Transport zwłok z Włoch!

Warunki formalne kremacji we Włoszech

Oświadczenie woli osoby zmarłej o chęci spopielenia lub oświadczenie członków rodziny potwierdzające decyzję o kremacji osoby zmarłej (formularz AFFIDAVIT, czyli złożony pod przysiągą) oraz Akt zgonu – te dokumenty wymagane są do legalnej kremacji we Włoszech.

Procedura kremacji we Włoszech

Kremacja zwłok we Włoszech trwa tradycyjnie ok. 2h. Czas spopielenia jest zależny od rodzaju trumny i wagi zwłok. Możliwość rozsypania prochów w Italii jest możliwy tylko we wskazanych przez lokalne władze miejscach. Jeżeli chodzi o przechowywanie zwłok w domu to jest to dozwolone we Włoszech.

Ile trwa Kremacja we Włoszech?

ok. 2h

Cena kremacji we Włoszech

ok. 600 euro

Włochy – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Włochy:

  • stolica – Rzym,
  • liczba mieszkańców – 60 483 973,
  • powierzchnia – 302 072,84,
  • liczba Polonii we Włoszech – 100 000,
  • waluta – euro.

Biuro pogrzebowe we Włoszech – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Rzym i całe państwo Włochy. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji we Włoszech – telefon

Mieszkasz w we Włoszech i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji we Włoszech – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!