Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja we Francji

Kremacja zwłok od dawna jest tradycją we Francji. Francuzi stosują kremację, aby uczcić zmarłych. Krematoria znajdują się w całym kraju, a wielu Francuzów wybiera kremację zamiast innych opcji pochówku. W ostatnich latach międzynarodowy transport zwłok do Polski stał się jednak coraz bardziej popularny wśród obywateli Francji, którzy chcą poddać swoich bliskich kremacji za granicą. Wynika to w dużej mierze z faktu, że Polska oferuje tańsze niż we Francji ceny usług kremacyjnych. Ponadto, międzynarodowy transport zwłok z Francji do Polski może być zorganizowany szybko i łatwo z wiarygodnymi firmami specjalizującymi się w takich usługach, jak na przykład firma anielski-orszak.pl. Podsumowując, kremacja we Francji jest starożytną praktyką stosowaną do dziś, a coraz więcej osób decyduje się na międzynarodowy transport zwłok, gdy szuka bardziej przystępnych opcji kremacji swoich bliskich za granicą.

Krematoria we Francji

Liczba krematoriów we Francji: 210.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Cmentarz Père-Lachaise jest największym cmentarzyskiem we Francji i obejmuje krematorium.”

Sprawdź także – transport zwłok!

Warunki formalne kremacji we Francji

Do przeprowadzenia kremacji we Francji wygane są następujące dokumenty: Oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych, Akt zgonu, Zgoda na kremację wydane przez burmistrza miasta, w którym nastąpił zgon.

Procedura kremacji we Francji

Procedura kremacji zwłok we Francji jest zgodna z ogólnie panującymi zasadami przyjętymi w danym obiekcie krematoryjnym.

Ile trwa Kremacja we Francji?

ok. 2h

Cena kremacji we Francji

ok. 700 euro

Francja – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Francja:

  • stolica – Paryż,
  • liczba mieszkańców – 67 522 000,
  • powierzchnia – 643 801,
  • liczba Polonii we Francji – 1 050 000,
  • waluta – euro.

Biuro pogrzebowe we Francji – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Paryż i całe państwo Francja. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji we Francji – telefon

Mieszkasz w we Francji i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji we Francji – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!