Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Wenezueli

Kremacja zwłok stała się coraz bardziej popularna w Wenezueli ze względu na ostatni kryzys gospodarczy i polityczny. Praktyka ta jest postrzegana jako bardziej ekonomiczna niż tradycyjny pochówek, który może być kosztowny w kraju, gdzie zasoby są ograniczone. Ostatnio niektóre rodziny zaczęły nawet transportować zwłoki swoich bliskich do Polski w celu kremacji, ze względu na brak krematoriów w Wenezueli. Międzynarodowy transport zwłok nie jest sprawą banalną i jest bardzo kosztowny, wymaga specjalnych uzgodnień z liniami lotniczymi lub firmami spedycyjnymi oraz uzyskania pozwoleń od wielu organów, takich jak ambasady i konsulaty. Pomimo kosztów i złożoności, wielu Wenezuelczyków wybrało tę opcję jako sposób uczczenia pamięci swoich bliskich, a jednocześnie zachowania środków finansowych w tych trudnych czasach. Przy transporcie zwłok może pomóc również profesjonalna i doświadczona firma anielski-orszak.pl.

Krematoria w Wenezueli

Liczba krematoriów w Wenezueli: 18.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największe krematorium na w Wenezueli to Metropolitano Monumental del Este w Caracas.”

Sprawdź także – transport zwłok do Polski!

Warunki formalne kremacji w Wenezueli

Wymagane dokumenty do przeprowadzenia kremacji dla bliskich, którzy chcą tego dokonać: akt małżeństwa (w przypadku gdy zmarły był w takowym związku), akt urodzenia (w przypadku chęci pochowania zmarłego przez dzieci) lub oświadczenie woli osoby zmarłej. Dodatkowo wymagane są dowody osobiste, stosowne pełnomocnictwa oraz akt zgonu. Niezbędnym wymogiem jest także to, aby zezwolenie na kremację zostało podpisane przez krewnych, którzy zgodnie z porządkiem dziedziczenia wyrażają zgodę na proces kremacji. Aby skorzystać z usługi kremacji, konieczne jest, aby przyczyna śmierci była naturalna, a nie samobójstwo, zabójstwo lub wypadek, chyba że prokurator wyrazi na to zgodę pisemnym pismem urzędowym.

Procedura kremacji w Wenezueli

W Wenezueli krematoria zlokalizowane są najczęciej w okolicach cmentarzy. Niestety z uwagi na kryzys gospodarczy częste braki w dostawie mediów powodują, że prace piecó są często wstrzymywane i znacznie wydluża to proces kremacji. Często aby być pewnym przeprowadzenia kremacji należy dostarczyć do krematorium własną butle z gazem.

Ile trwa Kremacja w Wenezueli?

ok. 1-3h

Cena kremacji w Wenezueli

150-400 dolarów

Wenezuela – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Wenezuela:

  • stolica – Caracas,
  • liczba mieszkańców – 31 431 000,
  • powierzchnia – 916 445,
  • liczba Polonii w Wenezueli – 4000,
  • waluta – boliwar soberano.

Biuro pogrzebowe w Wenezueli – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Caracas i całe państwo Wenezuela. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Wenezueli – telefon

Mieszkasz w w Wenezueli i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Wenezueli – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!