Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Urugwaju

W Urugwaju kremacja zwłok zyskuje na popularności jako alternatywa dla pochówku. W całym kraju powstają krematoria, a rodziny coraz częściej decydują się na tę opcję. Oprócz kremacji krajowych, odnotowano wzrost międzynarodowego transportu zwłok w celu kremacji za granicą. Wynika to głównie z braku dostępnych obiektów w Urugwaju, a wiele rodzin decyduje się na transport szczątków swoich bliskich do Polski w celu kremacji. Proces ten obejmuje skomplikowaną kombinację formalności i transportu przez wyspecjalizowanych dostawców, którzy zapewniają, że wszystkie wymogi prawne są spełnione, a szczątki są traktowane z szacunkiem i troską. Ogromne doświadczenie w transporcie zwłok do Polski ma firma anielski-orszak.pl. Choć może to być kosztowne, staje się coraz bardziej popularne jako sposób na uhonorowanie zmarłych bliskich, unikając jednocześnie dalszych kosztów i niedogodności związanych z pochówkiem w domu.

Krematoria w Urugwaju

Liczba krematoriów w Urugwaju: 2 publiczne i kilka prywatnych.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Jednym z największym cmentarzy i krematoriów w Urugwaju jest cmentarz centralny w Montevideo.”

Sprawdź także – transport zwłok do Polski!

Warunki formalne kremacji w Urugwaju

Do przeprowadzenia kremacji w Urugwaju wymagany jest wniosek o kremację, chyba że zmarły za życia złożył takowe oświadczenie woli. Aby go uzyskać nalży dostarczyć następujące dokumenty: Dokument tożsamości wnioskodawcy, Dokumenty potwierdzające pokrewieństwo członka rodziny (odpowiednio akt urodzenia, akt małżeństwa lub sądowe oświadczenie o uznaniu wspólnego pożycia, pismo zezwalające na proces), W zależności od stosunku pokrewieństwa wymagane będzie przedstawienie dokumentacji. Wniosek ten można wysłać w formie online, jednak dla obywateli spoza Urugwaju ten proces może być utrudniony lub niemożliwy.

Procedura kremacji w Urugwaju

W Urugwaju z roku na rok zwiększa się liczba kremacji, a inne rytuały stają się rzadsze. Procedura kremacji jest podobna do innych krajów. Prochy można zakopać w ziemii lub ustawić w kolumbarium.

Ile trwa Kremacja w Urugwaju?

ok. 1-3h

Cena kremacji w Urugwaju

ok. 700 dolarów

Urugwaj – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Urugwaj:

  • stolica – Montevideo,
  • liczba mieszkańców – 3 360 148,
  • powierzchnia – 176 220,
  • liczba Polonii w Urugwaju – 10 000,
  • waluta – peso urugwajskie.

Biuro pogrzebowe w Urugwaju – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Montevideo i całe państwo Urugwaj. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Urugwaju – telefon

Mieszkasz w w Urugwaju i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Urugwaju – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!