Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Szwecji

W Szwecji kremacja zwłok jest najczęstszą formą pożegnania zmarłego. Zdecydowana większość Szwedów decyduje się na tę opcję i jest to popularny wybór również wśród innych krajów nordyckich. Metoda ta jest stosowana w Szwecji od końca XIX wieku i stanowi tradycyjną praktykę w szwedzkiej kulturze. Pomimo swojej popularności, istnieje kilka wyzwań związanych z kremacją zwłok w Szwecji, takich jak ograniczona przestrzeń i zasoby. W rezultacie niektóre szwedzkie domy pogrzebowe muszą transportować zwłoki do Polski w celu kremacji ze względu na brak zaplecza. Międzynarodowy transport zwłok jest również możliwy, jeśli zmarły nie pochodził ze Szwecji; może to być jednak kosztowne i skomplikowane. Niezależnie od tych wyzwań, kremacja pozostaje ważną częścią szwedzkiego procesu pogrzebowego i nadal jest popularną opcją dla wielu rodzin. Dlatego przy transporcie zwłok może pomóc również profesjonalna i doświadczona firma anielski-orszak.pl.

Krematoria w Szwecji

Liczba krematoriów w Szwecji: 66.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największe krematorium w Szwecji znajduje się w Goteborgu.”

Sprawdź także – Transport zwłok z Szwecji!

Warunki formalne kremacji w Szwecji

Wymagane dokumenty do przeprowadzenia kremacji w Szwecji to: Oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych o chęci spopielenia, Akt zgonu, Zaświadczenie wydane przez Urząd Skarbowy.

Procedura kremacji w Szwecji

Kremacja zwłok na terenie Szwecji przeprowadzana jest bezpośrednio po zakończeniu ceremonii pogrzebowej. Po kremacji ewentualne elementy metalowe w rozmiarze większym niż 3 mm są usuwane z prochów oraz utylizowane (najcześciej są to metalowe implanty lub części trumny). Szwedzcy urzędnicy sugerują aby pozbawić zmarłych biżuterii czy okularów przed spopieleniem ciała. Zgodnie ze szwedzkimi przepisami prochy muszą zostać pochowane w ciągu roku po kremacji. Istnieje takżę możliwość ich rozrzucenia zgodnie z normami społecznymi oraz przepisami prawa (tu także mamy rok od kremacji na dokonanie tej czynności).

Ile trwa Kremacja w Szwecji?

ok. 2h

Cena kremacji w Szwecji

każdy kto jest zarejestrowany w Szwecji i ma opodatkowany dochód za kremację nic nie płaci.

Szwecja – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Szwecja:

  • stolica – Sztokholm,
  • liczba mieszkańców – 10 327 789,
  • powierzchnia – 450 295,
  • liczba Polonii w Szwecji – 100 000,
  • waluta – korona szwedzka.

Biuro pogrzebowe w Szwecji – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Sztokholm i całe państwo Szwecja. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Szwecji – telefon

Mieszkasz w w Szwecji i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Szwecji – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!