Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Szwajcarii

W Szwajcarii kremacja zwłok jest powszechnie przyjętą praktyką. Ogólnie rzecz biorąc, członkowie rodziny zmarłej osoby lub bliscy dokonują ustaleń dotyczących transportu zwłok do Polski w celu kremacji. Można to zrobić za pośrednictwem przedsiębiorcy pogrzebowego, który zadba o wszystkie szczegóły. Przedsiębiorca pogrzebowy zorganizuje również międzynarodowy transport zwłok, jeśli będzie to konieczne. Istnieją również prywatne firmy zajmujące się transportem zwłok do Polski, które w bardzo profesjonalny sposób podchodzą do tematu jakim jest poszanowanie szczątków zmarłego. Takim przykładem przedsiębiorstwa jest anielski-orszak.pl. Po przyjeździe do Polski zwłoki są przewożone do krematorium, gdzie odbywa się właściwy proces kremacji. W Szwajcarii uważa się, że kremacja pomaga uwolnić ducha z ciała i pozwala mu przejść do następnego życia po śmierci. Kremacja jest praktykowana w Szwajcarii od wielu lat i do dziś stanowi ważną część jej kultury.

Krematoria w Szwajcarii

Liczba krematoriów w Szwajcarii: 26.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największe krematorium w Szwajcarii to krematorium Nordheim w Zurychu.”

Sprawdź także – międzynarodowy transport zwłok!

Warunki formalne kremacji w Szwajcarii

Wymagane dokumenty do przeprowadzenia kremacji w Szwajcarii to: Oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych, Akt zgonu, Dowód osobisty osoby zmarłej osoby, Instrukcja dla krematorium co ma stać się z prochami, Informacja o posiadanych przez osobę zmarłą implantach.

Procedura kremacji w Szwajcarii

Procedury kremcaji w Szwajcarii mogą się nieco różnić od kantonu. Przykładowo nietóre regiony oferują bepłatną kremację dla swoich mieszkańców. W zależności od ostatniej prośby zmarłej osoby, urna z prochami jest umieszczana na cmentarzu, w kolumbarium lub w ogrodzie pamięci.

Ile trwa Kremacja w Szwajcarii?

ok. 2h

Cena kremacji w Szwajcarii

ok. 600 franków szwajcarskich choć w wielu regionach kremacja jest bazpłatna dla obywateli kraju.

Szwajcaria – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Szwajcaria:

  • stolica – Berno,
  • liczba mieszkańców – 8 670 300,
  • powierzchnia – 41 285,
  • liczba Polonii w Szwajcarii – 20 000,
  • waluta – frank szwajcarski.

Biuro pogrzebowe w Szwajcarii – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Berno i całe państwo Szwajcaria. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Szwajcarii – telefon

Mieszkasz w w Szwajcarii i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Szwajcarii – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!