Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Serbii

Kremacja zwłok była praktykowana w Serbii od wieków i pozostaje ważną częścią zwyczajów pogrzebowych w tym kraju. W ostatnich latach zauważono rosnący trend w kierunku kremacji zwłok, co przypisuje się rosnącej popularności tej alternatywy dla pochówku. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi kremacyjne, w Serbii powstało kilka krematoriów. Jednak ze względu na ograniczoną pojemność lokalnych krematoriów, wiele rodzin decyduje się na transport zwłok do Polski, gdzie dostępne są bardziej zaawansowane urządzenia. Międzynarodowy transport zwłok jest również możliwy i wymaga przestrzegania pewnych przepisów. Kremacja staje się coraz bardziej popularna w Serbii, ponieważ jest postrzegana jako nowoczesny i skuteczny sposób postępowania ze zmarłymi, przy jednoczesnym poszanowaniu ich pamięci i zapewnieniu bliskim spokoju. Przy transporcie zwłok może pomóc również profesjonalna i doświadczona firma anielski-orszak.pl.

Krematoria w Serbii

Liczba krematoriów w Serbii: 2.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największe krematorium jest w Belgradzie.”

Sprawdź także – międzynarodowy transport zwłok!

Warunki formalne kremacji w Serbii

Do obligatoryjnych formalności należą tu: Oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych o chęci spopielenia, Wniosek o kremację, Dowód pokrewieństwa pomiędzy wnioskodawcą a zmarłym, Odpis z rejestru zgonów na formularzu międzynarodowym, Akt zgonu, Dowód osobisty osoby zmarłej lub paszport, Dowód osobisty lub paszport przedsiębiorcy pogrzebowego oraz osoby, która organizuje pogrzeb. Bez tych dokumentów kremacja w Serbii nie będzie możliwa.

Procedura kremacji w Serbii

Zasady spopielania złok są tu zblizone do innych państw europejskich. W przypadku osób, które nie zmarły śmiercią naturalną, kremacji można dokonać tylko za zgodą organu odpowiedzialnego za wszczęcie lub prowadzenie postępowania sądowego. Prochy mogą być rozsypane w ogrodzie pamięci lub pochowane w grobie na cmentarzu.

Ile trwa Kremacja w Serbii?

ok. 2h

Cena kremacji w Serbii

ok. 20 000 dinarów serbskich

Serbia – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Serbia:

  • stolica – Belgrad,
  • liczba mieszkańców – 6 974 289,
  • powierzchnia – 88 361,
  • liczba Polonii w Serbii – 1000,
  • waluta – dinar serbski.

Biuro pogrzebowe w Serbii – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Belgrad i całe państwo Serbia. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Serbii – telefon

Mieszkasz w w Serbii i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Serbii – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!