Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Peru

Peru to państwo, w którym pojęcie kremacji jest wszystkim znane. W ostatnich latach w kraju odnotowano wzrost liczby osób, które po śmierci wybierają kremację zamiast pochówku. Wynika to z wielu czynników, w tym kosztów i wygody. Powszechny stał się transport zwłok do Polski i innych krajów w celu kremacji, ponieważ kraj nie posiada własnego krematorium. Międzynarodowy transport zwłok jest również dostępny za pośrednictwem niektórych usług, co może uprościć proces dla tych, którzy chcą być skremowani poza granicami swojego kraju. Taką polską firmą, która świadczy usługi transportu zwłok do Polski jest anielski-orszak.pl. Peru zaczęło dostrzegać znaczenie zapewnienia odpowiednich usług dla osób wybierających tę opcję i w związku z tym coraz więcej osób decyduje się na kremację zamiast tradycyjnych metod pochówku.

Krematoria w Peru

Liczba krematoriów w Peru: 6.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „2 publiczne krematoria zlokalizowane w dzielnicach El Agustino i Chorrillos i 4 prywatne. Najwikszym krematorium jest El Angel w Limie.”

Sprawdź także – transport zwłok!

Warunki formalne kremacji w Peru

Lokalne prawo zezwala na kremację. Szczątki można poddać kremacji w dowolnym z sześciu miejsc w Limie: Centro Funerario Villa, Szpital Marynarki Wojennej, Cmentarz Brytyjski, Cmentarz Jardines de la Paz, Cmentarz Campo Fe i Cmentarz Huachipa. Kremacja jest możliwa w Cusco i Iquitos, jednak standardy krematoriów są niższe niż w Limie, dlatego większość domów pogrzebowych zwraca ludzkie szczątki do Limy w celu kremacji.

Procedura kremacji w Peru

W przypadku kremacji jest dużo możliwości. Zwłoki mogą być pochowane na działce cmentarnej, czyli w ziemi, zatrzymanej przez członka rodziny, zwykle w urnie, rozrzuconej na prywatnej posesji lub w miejscu ważnym dla zmarłego. (Zawsze zaleca się sprawdzenie lokalnych przepisów dotyczących rozrzucania w miejscach publicznych. Może w tym pomóc kierownik zakładu pogrzebowego).

Ile trwa Kremacja w Peru?

ok. 2-3 h

Cena kremacji w Peru

1650 soli peruwiańskich

Peru – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Peru:

  • stolica – Lima,
  • liczba mieszkańców – 33 036 196,
  • powierzchnia – 1 285 216,
  • liczba Polonii w Peru – 5000,
  • waluta – sol.

Biuro pogrzebowe w Peru – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Lima i całe państwo Peru. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Peru – telefon

Mieszkasz w w Peru i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Peru – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!