Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Norwegii

W Norwegii kremacja zwłok jest popularną formą ostatecznego pożegnania zmarłego. W ostatnich latach transport zwłok do Polski w celu kremacji stał się coraz bardziej powszechny. Wynika to z faktu, że krematoria w Norwegii są często w pełni zarezerwowane, a wiele osób decyduje się obecnie na zwrot prochów bliskiej osoby zza oceanu. Międzynarodowy transport zwłok wymaga obszernej dokumentacji i przepisów, które muszą być przestrzegane, aby wszystkie zainteresowane strony były świadome tego, co się dzieje oraz aby zapewnić bezpieczeństwo i godność zmarłego. Ponadto, istnieją specjalne procedury podczas transportu zwłok przez granice międzynarodowe, takie jak odprawa celna, wymagania dotyczące balsamowania i zapewnienie, że wszystkie dokumenty wymagane przez oba kraje zostały dostarczone. Mimo że proces ten może być skomplikowany, to istnieje bardzo dużo firm transportowych, które w profesjonalny sposób zajmują się przewozem zwłok do Polski. Takim przykładem firmy jest choćby anielski-orszak.pl.

Krematoria w Norwegii

Liczba krematoriów w Norwegii: 26.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Sandnessund to największe krematorium norweskie, które znajduje się w Tromso.”

Sprawdź także – Transport zwłok z Norwegii!

Warunki formalne kremacji w Norwegii

Do przeprowadzenia kremacji w Norwegii wygane są następujące dokumenty: Wniosek o kremację, Akt zgonu, Dowód osobisty osoby zmarłej, Informacja o posiadanych przez osobę zmarłą implantach, Na trzy dni przed planowaną kremacją : potwierdzenie z policji, iż w przypadku osoby zmarłej nie jest prowadzone dochodzenie sądowe ani nie ma potrzeby wykonania sekcji zwłok. W Norwegii jeżeli król nie wyrazi zgody na kremację to kremacji nie będzie. Taka sytuacja jak dotąd się jeszcze nie wydarzyła.

Procedura kremacji w Norwegii

Proces kremacji u ludzi trwa od 1,5 do 2 godzin. Ciało umieszcza się w retorcie, która jest następnie podgrzewana do temperatury od 1400 do 1800 stopni Fahrenheita. W tej temperaturze ciało płonie, a kości zamieniają się w popiół . Po kremacji ciała prochy umieszcza się w urnie i zwraca rodzinie. Dopiero w ostatnich latach rozrzucanie popiołu stało się w Norwegii legalne (ustawa pogrzebowa z 1996 r.).

Ile trwa Kremacja w Norwegii?

ok. 2h

Cena kremacji w Norwegii

ok. 4000 koron norweskich

Norwegia – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Norwegia:

  • stolica – Oslo,
  • liczba mieszkańców – 5 425 270,
  • powierzchnia – 385 207,
  • liczba Polonii w Norwegii – 18 000,
  • waluta – korona norweska.

Biuro pogrzebowe w Norwegii – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Oslo i całe państwo Norwegia. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Norwegii – telefon

Mieszkasz w w Norwegii i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Norwegii – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!