Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Niemczech

W Niemczech kremacja zwłok jest popularną formą pochówku. Większość miast i miasteczek posiada własne krematoria, dzięki czemu łatwo jest zorganizować utylizację szczątków zmarłej osoby. Jednak ze względu na dużą liczbę pogrzebów odbywających się co roku w Niemczech, niektórzy mogą zdecydować się na przewiezienie zwłok do Polski w celu kremacji. Dzieje się tak dlatego, że Polska ma bardziej przystępne cenowo krematoria niż wiele innych krajów europejskich. Międzynarodowy transport zwłok to skomplikowany proces, który wymaga przestrzegania ścisłych przepisów i dopełnienia formalności. Ciało musi być zabalsamowane i umieszczone w urnie przed transportem za granicę. Ważne jest, aby wszystkie formalności zostały prawidłowo wypełnione, zanim ciało zostanie zwolnione z urzędu celnego w obcym kraju. Kremacja w Niemczech lub za granicą może zapewnić rodzinom ulgę, wiedząc, że ich ukochana osoba została otoczona opieką z szacunkiem i godnością. Ogromne doświadczenie w transporcie zwłok do Polski ma firma anielski-orszak.pl.

Krematoria w Niemczech

Liczba krematoriów w Niemczech: 164.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największym krematorium w Niemczech jest Rhein-Taunus w Dachsenhausen.”

Sprawdź także – Transport zwłok z Niemiec!

Warunki formalne kremacji w Niemczech

Do przeprowadzenia kremacji w Niemczech wygane są następujące dokumenty: Oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych, Akt zgonu (część jawna i część poufna, jeśli w tym landzie obowiązuje drugie badanie lekarskie przed kremacją), Dowód osobisty osoby zmarłej, Odpisy dokumentów z Familienbuch lub Urzędu Stanu Cywilnego, akt urodzenia, akt zawarcia małżeństwa, akt zgonu współmałżonka, prawomocny wyrok rozwodowy, Zaświadczenie o śmierci czyli Sterbefallanzeige (można je otrzymać w urzędzie stanu cywilnego i uzupełnić przy pomocy jego pracownika). Niekiedy wymagane są także dowód obywatelstwa, jeśli jest inne niż niemieckie, akt naturalizacji, dowód zmiany nazwiska. Wszystkie dokumenty muszą być w języku niemieckim. Jeżeli dokumenty są w języku obcym, wymagane jest tłumaczenie przysięgłe.

Procedura kremacji w Niemczech

Skremowane szczątki wcale nie muszą być chowane, co pozwala zaoszczędzić na kosztach pochówku i nagrobka . Urnę można postawić na kominku lub w ogrodzie. Albo prochy można rozrzucić na wietrze w jakimś miejscu, które kochał zmarły. Tutaj Niemcy nieco ustąpili.

Ile trwa Kremacja w Niemczech?

ok. 2h

Cena kremacji w Niemczech

ok. 500 euro

Niemcy – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Niemcy:

  • stolica – Berlin,
  • liczba mieszkańców – 83 019 200,
  • powierzchnia – 357 578,
  • liczba Polonii w Niemczech – 2 000 000,
  • waluta – euro.

Biuro pogrzebowe w Niemczech – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Berlin i całe państwo Niemcy. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Niemczech – telefon

Mieszkasz w w Niemczech i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Niemczech – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!