Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Libanie

W Libanie kremacja zwłok nie jest powszechnie praktykowaną tradycją. Jednak w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na tę metodę utylizacji ze względów zdrowotnych i religijnych. Ponieważ kremacja nie jest powszechnie dostępna w Libanie, wiele osób decyduje się na transport zwłok do Polski w celu kremacji. Wymaga to sporego wysiłku i kosztów, gdyż międzynarodowy transport zwłok może być dość kosztowny. Procedura zazwyczaj wiąże się z uzyskaniem specjalnych zezwoleń i certyfikatów od władz libańskich, których rozpatrzenie może zająć nawet dwa miesiące. Ponadto mogą wystąpić dodatkowe koszty związane z transportem zwłok w zależności od kraju przeznaczenia. Podsumowując, choć kremacja staje się coraz bardziej popularna w Libanie, to jednak zorganizowanie międzynarodowego transportu zwłok nadal wymaga znacznego wysiłku i kosztów. Ogromne doświadczenie w transporcie zwłok do Polski ma firma anielski-orszak.pl.

Krematoria w Libanie

Liczba krematoriów w Libanie: 0.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „W Libanie nie ma krematoriów ze względu na zakaz kremacji. Prawo libańskie zabrania kremacji, jednak obiekty są dostępne w American University Hospital, który wykonuje kremację tylko na pisemny wniosek podpisany przez wszystkich członków najbliższej rodziny zmarłego.”

Sprawdź także – międzynarodowy transport zwłok!

Warunki formalne kremacji w Libanie

Generalnie prawo libańskie zabrania kremacji, w związku z tym obiekty nie istnieją warunki formalne do przeprowadzenia kremacji zwłok.

Procedura kremacji w Libanie

Nie ma procedury kremacji, pokaważ kremacja jest zabroniona przez libańskie władze.

Ile trwa Kremacja w Libanie?

ok. 3h

Cena kremacji w Libanie

ok. 1 000 dolarów

Liban – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Liban:

  • stolica – Bejrut,
  • liczba mieszkańców – 4 510 000,
  • powierzchnia – 10 452,
  • liczba Polonii w Libanie – 700,
  • waluta – funt libański.

Biuro pogrzebowe w Libanie – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Bejrut i całe państwo Liban. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Libanie – telefon

Mieszkasz w w Libanie i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Libanie – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!