Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Kolumbii

W Kolumbii kremacja zwłok staje się coraz bardziej popularna. Wynika to z faktu, że międzynarodowy transport zwłok do Polski jest często zbyt drogi lub skomplikowany dla kolumbijskich rodzin. Kremacja oferuje niedrogi i prosty sposób postępowania ze szczątkami bliskiej osoby. W związku z tym coraz więcej osób wybiera usługi kremacji w Kolumbii jako alternatywę dla transportu zwłok za granicę. Proces polega na spaleniu ciała, aż zamieni się ono w popiół i fragmenty kości. Następnie są one umieszczane w urnie lub pojemniku a następnie złożone w przeznaczonym do tego miejscu lub przechowywane przez rodzinę jako pamiątka. Dzięki kremacji, międzynarodowy transport zwłok z Kolumbii nie jest już konieczny, co czyni go atrakcyjną opcją dla wielu Kolumbijczyków. Jeśli jednak transport zwłok do Polski będzie potrzebny w przypadku turysty lub osoby mieszkającej w Kolumbii o pochodzeniu polskim to firma anielski-orszak.pl oferuje taki rodzaj pomocy.

Krematoria w Kolumbii

Liczba krematoriów w Kolumbii: 18.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największe krematorium w Kolumbii znajduje się na Centralnym Cmantarzu w Bogocie.”

Sprawdź także – transport zwłok!

Warunki formalne kremacji w Kolumbii

W Kolumbii należy najpierw uzyskać „pozytywny akt zgonu” (certificado de defunción positivo), wystawiony przez lekarza, aby oficjalnie zarejestrować zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego (w języku hiszpańskim), akt zgonu będzie ważny dopiero po zarejestrowaniu, najbliższy krewny, każdy przyjaciel, krewny lub kierownik zakładu pogrzebowego może poprosić o akt zgonu. Ważne jest, aby zakończyć ten proces w ciągu 2 dni po śmierci, certyfikat ten jest bezpłatny, a jego uzyskanie zajmuje zwykle około 2 dni. Zostanie wydany w języku hiszpańskim, a te zaświadczenia nie zawierają już informacji o przyczynie śmierci, zalecamy, aby akt zgonu był również zalegalizowany (apostille) w Kolumbii, aby mógł być ważny na całym świecie. Może to zrobić lokalny przedsiębiorca pogrzebowy lub dowolna osoba w Kolumbii, korzystając ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kolumbii. Posiadanie tego apostille jest zwykle wymogiem w przypadku repatriacji.

Procedura kremacji w Kolumbii

Aby procedura kremacji przebiegła pomyślnie, konieczne jest przedstawienie w zakładzie pogrzebowym wszelkich wymaganych dokumentów.

Ile trwa Kremacja w Kolumbii?

1-4h

Cena kremacji w Kolumbii

ok. 1000 dolarów

Kolumbia – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Kolumbia:

  • stolica – Bogota,
  • liczba mieszkańców – 49 292 000,
  • powierzchnia – 1 139 825,
  • liczba Polonii w Kolumbii – 3000,
  • waluta – peso kolumbijskie.

Biuro pogrzebowe w Kolumbii – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Bogota i całe państwo Kolumbia. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Kolumbii – telefon

Mieszkasz w w Kolumbii i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Kolumbii – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!