Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Czechach

Praktyka kremacji zwłok jest powszechna w Czechach, a większość osób wybiera tę opcję zamiast tradycyjnego pochówku. Ze względu na brak krematoriów w kraju, osoby decydujące się na kremację często muszą transportować zwłoki do Polski. Chociaż pochówek na terenie Czech jest nadal możliwy, może być kosztowny i czasochłonny. Dla tych, którzy chcą, aby ich bliscy zostali skremowani za granicą, rozwiązaniem jest międzynarodowy transport zwłok. W tym przypadku należy pamiętać, że chociaż wszystkie kraje mają różne prawa i przepisy dotyczące transportu zwłok przez granice, to Czechy zasadniczo zezwala na taki transport. Po załatwieniu odpowiednich formalności i pozwoleń rodziny mogą bez problemu zorganizować transport ciał swoich bliskich do kremacji za granicą. Należy pamiętać, że choć kremacja może wydawać się prostszą opcją niż tradycyjny pochówek w Czechach, to jednak przy organizowaniu międzynarodowego transportu zwłok należy zachować ostrożność. Ogromne doświadczenie w transporcie zwłok do Polski ma firma anielski-orszak.pl.

Krematoria w Czechach

Liczba krematoriów w Czechach: 27.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największe krematorium w Czechach to Strasnice”

Sprawdź także – transport zwłok do Polski!

Warunki formalne kremacji w Czechach

Do przeprowadzenia kremacji w Republice Czeskiej wygane są następujące dokumenty: Akt zgonu, zaświadczenie o badaniu zmarłego wystawione przez lekarza orzecznika, w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa w związku ze śmiercią dodatkowo wymagana jest również pisemna zgoda prokuratora lub innego organu działającego w zakresie prawa karnego.

Procedura kremacji w Czechach

Procedura kremacji przebiega zgodnie z poszanowaniem sfery religijnej rodziny zmarłego.

Ile trwa Kremacja w Czechach?

ok. 2h

Cena kremacji w Czechach

23 200 koron czeskich

Czechy – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Czechy:

  • stolica – Praga,
  • liczba mieszkańców – 10 649 800,
  • powierzchnia – 78 868,
  • liczba Polonii w Czechach – 100 000,
  • waluta – korona czeska.

Biuro pogrzebowe w Czechach – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Praga i całe państwo Czechy. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Czechach – telefon

Mieszkasz w w Czechach i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Czechach – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!