Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Chorwacji

Kremacja zwłok jest powszechną praktyką w Chorwacji. W kraju znajduje się kilka krematoriów, które służą do pozbywania się zmarłych w sposób godny i pełen szacunku. W ostatnich latach kremacja stała się coraz bardziej popularna w Chorwacji, a wiele osób decyduje się na kremację swoich bliskich zamiast ich pochówku. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na krematoria w tym kraju. Jednak ze względu na ograniczone zasoby i infrastrukturę, nie zawsze możliwe jest skremowanie wszystkich ciał na terenie Chorwacji. Zamiast tego niektóre zwłoki muszą być przewożone do pobliskich krajów, takich jak Polska, w celu kremacji. Chociaż może to być niewygodne dla tych, którzy chcą, aby szczątki ich bliskich zostały pochowane w ich ojczyźnie, opcja kremacji w innych krajach oferuje realną alternatywę dla rodzin szukających pomocy w godnym pochówku dla swojego bliskiego. Transport zwłok do Polski, który oferuje firma anielski-orszak.pl pomaga w tym trudnym dla rodziny czasie.

Krematoria w Chorwacji

Liczba krematoriów w Chorwacji: 2.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „W Chorwacji najstarszym i najbardziej popularnym krematorium jest Gaj Urni na cmentarzu Mirogoj w Zagrzebiu.”

Sprawdź także – transport zwłok!

Warunki formalne kremacji w Chorwacji

Do przeprowadzenia kremacji w Chorwacji wygane są następujące dokumenty: Oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych o chęci spopielenia, Akt zgonu, Dowód osobisty osoby zmarłej.

Procedura kremacji w Chorwacji

Procedura kremacji przebiega zgodnie z poszanowaniem sfery religijnej rodziny zmarłego.

Ile trwa Kremacja w Chorwacji?

ok.3h

Cena kremacji w Chorwacji

3500 kun chorwackich

Chorwacja – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Chorwacja:

  • stolica – Zagrzeb,
  • liczba mieszkańców – 4 149 000,
  • powierzchnia – 56 594,
  • liczba Polonii w Chorwacji – 2400,
  • waluta – euro.

Biuro pogrzebowe w Chorwacji – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Zagrzeb i całe państwo Chorwacja. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Chorwacji – telefon

Mieszkasz w w Chorwacji i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Chorwacji – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!