Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Chile

Kremacja stała się popularną opcją usuwania zmarłych w Chile, z ponad połową wszystkich pogrzebów teraz zdecydować się na kremacji. Stało się to możliwe dzięki rosnącej dostępności krematoriów w całym kraju oraz rosnącej akceptacji społeczeństwa dla tej formy pochówku. W związku z tym wiele osób decyduje się obecnie na przewiezienie swoich zmarłych bliskich do Polski w celu ich kremacji. Proces jest stosunkowo prosty – po śmierci zmarły jest przewożony do wyznaczonego krematorium w Polsce lub Chile, gdzie jest umieszczany w specjalnej komorze kremacyjnej i spalany w wysokiej temperaturze. Po zakończeniu procesu prochy można zachować w urnie. W niektórych przypadkach rodziny mogą zdecydować się na powrót prochów do kraju w celu pochówku. Kremacja pozostaje szeroko akceptowaną opcją w Chile i nadal rośnie popularność każdego roku. Dlatego tak ważna jest w tej kwestii usługa transportu zwłok do Polski, którą świadczą firmy między innymi anielski-orszak.pl.

Krematoria w Chile

Liczba krematoriów w Chile: 17.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Krematorium Vila Alpina znajdujące się we wschodniej części miasta Sao Paulo jest jednym z największych i najstarszych kremtoriów w Brazylii i Ameryce Łacińskiej.”

Sprawdź także – transport zwłok do Polski!

Warunki formalne kremacji w Chile

Do przeprowadzenia kremacji w Chile wygane są następujące dokumenty: Upoważnienie Dyrektora Generalnego NFZ lub jego pełnomocnika. Dzieje się tak, pod warunkiem że istnieje pisemne oświadczenie złożone uprzednio przez zmarłego u notariusza lub w rejestrze, które muszą prowadzić wszystkie cmentarze, lub że istnieje wniosek żyjącego małżonka lub większości synów lub córek, którzy zezwolić na kremację przed notariuszem. Jeżeli nie ma żyjącego małżonka lub synów lub córek, regulamin cmentarny upoważnia inne osoby do wnioskowania o to, Zezwolenie na pochówek wydane przez Urząd Stanu Cywilnego miejsca zgonu oraz kserokopię aktu zgonu wydaną przez lekarza, Zezwolenie sądu, tylko jeśli śmierć nastąpiła w wyniku wypadku lub z przyczyn sugerujących pewien stopień przestępstwa.

Procedura kremacji w Chile

Uszanowanie wiary zmarłego i religii jest bardzo istotne w procedurze kremacji zwłok w Chile.

Ile trwa Kremacja w Chile?

ok. 3h

Cena kremacji w Chile

800-3000 dolarów amerykańskich

Chile – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Chile:

  • stolica – Santiago,
  • liczba mieszkańców – 18 307 925,
  • powierzchnia – 756 950,
  • liczba Polonii w Chile – 10 000,
  • waluta – peso chilijskie.

Biuro pogrzebowe w Chile – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Santiago i całe państwo Chile. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Chile – telefon

Mieszkasz w w Chile i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Chile – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!