Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Austrii

W Austrii kremacja zwłok jest popularną i akceptowaną praktyką. Wiedeńczycy zwykle przedkładają ją nad tradycyjny pochówek, gdyż często jest ona znacznie bardziej opłacalna. Aby przeprowadzić proces kremacji, należy najpierw przetransportować zmarłego do krematorium. W razie potrzeby możliwy jest również transport zwłok do Polski. Po zakończeniu procesu prochy mogą zostać przewiezione z powrotem do kraju na ceremonię pogrzebową. W przypadku sprowadzenia do Austrii zwłok obcokrajowców w celu kremacji, przed sprowadzeniem zmarłego do kraju należy załatwić kilka formalności. Obejmuje to uzyskanie pozwolenia od władz lokalnych i upewnienie się, że wszystkie niezbędne dokumenty są w porządku przed przywiezieniem ciała do Austrii. Ponadto, przy sprowadzaniu zwłok z zagranicy w celu kremacji w Austrii należy przestrzegać specjalnych przepisów. Ogólnie rzecz biorąc, kremacja stała się popularnym wyborem wśród Austriaków, jeśli chodzi o postępowanie ze zmarłymi bliskimi, ze względu na jej opłacalność i wygodę. Wprawdzie przy transporcie zwłok lub prochów z zagranicy należy dopełnić pewnych formalności, ale z reguły procesy te można przeprowadzić bez większych trudności przy wsparciu firmy takiej jak nasza.

Krematoria w Austrii

Liczba krematoriów w Austrii: 16.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „W Austrii najpopularniejszym i największym krematorium jest wiedeńskie Feuerhalle Simmering.”

Sprawdź także – Transport zwłok z Austrii!

Warunki formalne kremacji w Austrii

Do przeprowadzenia kremacji w Austrii wygane są następujące dokumenty: Oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych, Akt zgonu, Dowód osobisty osoby zmarłej, Dokument potwierdzający wykonanie drugiego badania lekarskiego.

Procedura kremacji w Austrii

Procedura kremacji zwłok w Austrii jest zgodna z ogólnie panującymi zasadami przyjętymi w danym obiekcie krematoryjnym.

Ile trwa Kremacja w Austrii?

ok. 1,5h

Cena kremacji w Austrii

ok. 600 euro

Austria – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Austria:

  • stolica – Wiedeń,
  • liczba mieszkańców – 8 859 992,
  • powierzchnia – 83 878,
  • liczba Polonii w Austrii – 55 000,
  • waluta – euro.

Biuro pogrzebowe w Austrii – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Wiedeń i całe państwo Austria. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Austrii – telefon

Mieszkasz w w Austrii i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Austrii – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!