Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Ameryce

Kremacja w Ameryce to popularne rozwiązanie pożegnania się ze zmarłym. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat praktyka kremacji zwłok znacznie się rozwinęła i obecnie szacuje się, że ponad połowa wszystkich pogrzebów w USA obejmuje formę kremacji. Krematoria są budowane specjalnie w tym celu i można je znaleźć w wielu różnych częściach kraju. Ponadto istnieją usługi, które umożliwiają transport zwłok z jednego miejsca do drugiego, nawet w skali międzynarodowej. Oznacza to, że rodziny mieszkające w USA mogą zorganizować transport swoich zmarłych bliskich do Polski lub dowolnego innego miejsca w celu kremacji. Możliwy jest również międzynarodowy transport zwłok, co pozwala na przeprowadzenie pogrzebu za granicą. Ogromne doświadczenie w transporcie zwłok do Polski ma firma anielski-orszak.pl. Wraz z rosnącą akceptacją i dostępnymi opcjami, kremacja będzie prawdopodobnie nadal rosła jako preferowana metoda pozbywania się szczątków w Ameryce.

Krematoria w Ameryce

Liczba krematoriów w Ameryce: 1500.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Rose Hills Memorial Park and Mortuary w Whittier w Kalifornii jest największym cmentarzem w Ameryce Północnej.”

Sprawdź także – Transport zwłok z USA!

Warunki formalne kremacji w Ameryce

Akt zgonu, Pełnomocnictwo ds. opieki zdrowotnej, dokument Twojej woli, ICE Book of Important Documents (książka ze wszystkimi ważnymi dokumentami w przypadku nagłych wypadków), formularz HIPAA – to dokumenty wymagane podczas kremacji w USA. Szczegółowe rozporządzenia w tej sprawie mają także poszczególne stany. Zwykle po śmierci następuje co najmniej 24-godzinny okres oczekiwania, zanim zmarły będzie mógł zostać poddany kremacji, ale w niektórych stanach prawo dotyczące kremacji stanowi, że między śmiercią a kremacją musi upłynąć 48 godzin. Koroner lub departament zdrowia publicznego może to zmienić, jeśli istnieje zagrożenie dla zdrowia publicznego, a ciało musi zostać natychmiast usunięte.

Procedura kremacji w Ameryce

Po złożeniu aktu zgonu i formularza upoważnienia hrabstwo, w którym ma się odbyć kremacja, wydaje zezwolenie zezwalające krematorium lub domowi pogrzebowemu na przystąpienie do kremacji zmarłego. Zezwolenie to nazywane jest „ zezwoleniem na kremację ” lub „ zezwoleniem na rozporządzanie”. Koszt takiego dokumentu wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt dolarów. Kiedy krewnych jest więcej niż jeden, np. jeśli jeden z rodziców umiera, a zorganizowanie pogrzebu pozostawiono kilkoro dzieciom, wszystkie dzieci muszą wyrazić zgodę i podpisać formularz zezwolenia na kremację

Ile trwa Kremacja w Ameryce?

ok. 3h

Cena kremacji w Ameryce

500-1500 dolarów

USA – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa USA:

  • stolica – Waszyngton,
  • liczba mieszkańców – 332 403 650,
  • powierzchnia – 9 833 520,
  • liczba Polonii w Ameryce – 10 600 000,
  • waluta – dolar amerykański.

Biuro pogrzebowe w Ameryce – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Waszyngton i całe państwo USA. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Ameryce – telefon

Mieszkasz w w Ameryce i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Ameryce – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!