Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja na Węgrzech

W ostatnich latach, ze względu na wzrost zapotrzebowania na usługi kremacyjne, nastąpił wzrost liczby krematoriów dostępnych w całym kraju. Ponieważ jednak Węgry nie posiadają wystarczającej liczby takich obiektów, aby zaspokoić to zapotrzebowanie, wiele osób decyduje się na transport zwłok bliskiej osoby do Polski lub innych krajów europejskich w celu kremacji. Ten międzynarodowy transport zwłok może być zorganizowany poprzez różne usługi i staje się coraz bardziej popularny wśród węgierskich rodzin. Kremacja jest postrzegana jako opcja bardziej ekonomiczna i przyjazna dla środowiska w porównaniu z tradycyjnymi praktykami pochówku, które wymagają dużych ilości ziemi i zasobów. W związku z tym, jest prawdopodobne, że praktyka ta będzie nadal rosła na Węgrzech w nadchodzących latach. Ogromne doświadczenie w transporcie zwłok do Polski ma firma anielski-orszak.pl.

Krematoria na Węgrzech

Liczba krematoriów na Węgrzech: 14.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największe krematorium na Węgrzech znajduje się w Budapeszcie.”

Sprawdź także – transport zwłok!

Warunki formalne kremacji na Węgrzech

Na Węgrzech do przeprowadzenia kremacji wymagany jest akt zgodnu oraz dokumenty wymienione w węgierskiej ustawie dotyczącej kwestii funeralnych.

Procedura kremacji na Węgrzech

Procedura kremacja na Węgrzech przypomina sytuacje z innych państw UE. Na Węgrzech prochy można przechowywyać w każdej nieruchomości, której właściciel wyraża stosowną zgodę. Rozsypanie prochów może nastąpić jedynie na cmentarzu lub na terenie działki prywatnej – tu także wymagana jest zgoda właściciela. Na wysypanie urny z samolotu potrzebna jest zgoda władz lotniczych.

Ile trwa Kremacja na Węgrzech?

ok. 2h

Cena kremacji na Węgrzech

ok. 100000 forintów

Węgry – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Węgry:

  • stolica – Budapeszt,
  • liczba mieszkańców – 9 728 337,
  • powierzchnia – 93 030,
  • liczba Polonii na Węgrzech – 20 000,
  • waluta – forint.

Biuro pogrzebowe na Węgrzech – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Budapeszt i całe państwo Węgry. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji na Węgrzech – telefon

Mieszkasz w na Węgrzech i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji na Węgrzech – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!