Transport zwłok z Holandii do Polski

20/11/2017

Transport zwłok z Holandii do Polski

 

 

Transport zmarłych z Holandii do Polski jest ściśle uregulowany przepisami prawa, aby uzyskać niezbędne zgody na transport zwłok z Holandii do Polski należy posiadać następujące dokumenty:

 • akt urodzenia oraz akt małżeństwa, najlepiej w druku międzynarodowym
 • zaświadczenie lekarskie, iż zgon nie nastąpił z przyczyn choroby zakaźnej
 • zezwolenie na przewóz zwłok z Holandii wydane przez starostę lub prezydenta miasta, właściwego dla miejsca pochówku w Polsce
 • zezwolenie na przewóz szczątków ludzkich z terytorium Holandii do Polski (Lijken-pass, bądź Laisser-passer voor lijken)
 • akt zgonu (death certificate lub interim death certificate)
 • zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy niderlandzkiej, że zwłoki zostały złożone i szczelnie zamknięte w metalowym wkładzie w zakładzie pogrzebowym lub w szpitalnym prosektorium (Geneeskundige Verklaring)
 • akt zgonu wydany przez niderlandzki urząd stanu cywilnego (Uittreksel uit de Overlijdensate)

Cena transportu zwłok z Holandii do Polski

Cena transportu zmarłego z terenu Holandii do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległości, rodzaj trumny, koszta w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego konsultanta cenie są zawarte:

 1. koszt podstawowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych
 2. opłaty związane ze wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz niemieckich urzędach
 3. odprawa sanitarna i odprawa celna
 4. transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym

Zazwyczaj cena przewozu zwłok z Holandii do Polski zaczyna się od 4500-8000 zł, natomiast każda wycena jest indywidualna, dlatego prosimy o kontakt +48 511 453 617 .