Transport zwłok z Irlandii poradnik

Transport zwłok z Irlandii poradnik

 

Irlandia jest bardzo częstym kierunkiem wyjazdów zarobkowych oraz edukacyjnych przez naszych rodaków głównie ze względu na godne zarobki oraz niewielką barierę językową. W związku z tym zlecenia na transport zwłok z Irlandii realizujemy bardzo często.

Jak przy każdym zleceniu kierujemy się profesjonalizmem, dbałością o szczegóły oraz należytą empatią. Aby uczynić naszą ofertę sprowadzenia zwłok z Irlandii do Polski kompleksową i możliwie najtańszą podjęliśmy współpracę z domem pogrzebowym na terenie Londynu. Pozwala nam to na znaczne zredukowanie kosztów przetrzymywania ciała w chłodni w związku z czym zaproponowana cena usługi jest możliwie najniższa.

 

transport zwłok z Irlandii poradnik

W przypadku śmierci bliskiej osoby na terenie Irlandii przeprowadzane są bardziej skomplikowane procedury niż w pozostałych państwach europejskich. Ciałem zmarłego zajmuje się koroner wykonując obdukcję, po czym wystawia decyzję na podstawie której możemy starać się o pozostałe niezbędne dokumenty do uzyskania pozwoleń na transport oraz pochówek Polsce. Cała procedura pozyskania dokumentów i pozwoleń w przypadku powierzenia nam sprawy trwa około dwóch dni roboczych.

W przypadku decyzji o powierzeniu nam Państwa sprawy, zajmujemy się nią kompleksowo na podstawie upoważnienia, aby zamiast spędzać czas w urzędach oraz doszukując się informacji w jaki sposób krok po kroku zająć się sprawą osobiście mogli Państwo należycie przeżyć czas żałoby. W związku z przepisami o obowiązku transportu zmarłego w specjalistycznej trumnie z metalowym wkładem (trumna musi zostać zamknięta) istnieje możliwość wykonania zdjęcia upamiętniającego zmarłego.

Mamy świadomość jak trudny jest to dla Państwa czas. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa informacje dzięki którym krok po kroku zapoznają się Państwo z całym procesem sprowadzenia zmarłego z zagranicy do Polski.
Decydując się na skorzystanie z naszych usług transportu zwłok wystarczy jednak wykonać telefon: +48 500 369 737 do naszej firmy, a opiekun poprowadzi Państwa sprawę od początku do końca, pozostając do Państwa dyspozycji całodobowo.

Koszt transportu zmarłej osoby ustalany jest indywidualnie i oprócz samego transportu zawiera wszystkie opłaty, które wynikają z realizacji usługi jak:

 • trumna z metalowym wkładem zgodna z obowiązującymi przepisami
 • wniesienie opłaty konsularnej
 • międzynarodowe tłumaczenia dokumentów
 • odprawa sanitarna i odprawa celna
 • uzyskanie zezwolenia starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Irlandii i pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce
 • uzyskanie zaświadczenia medycznego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
 • zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie
 • uzyskanie pozwolenia od miejscowych władz na transport zwłok z Irlandii
  (Form 104 application to remove a body Out of England)

Transport urny z prochami zmarłego z Irlandii do Polski – kremacja w Irlandii

Wiele rodzin często rozważa kremację zmarłego na terenie Irlandii, aby obniżyć koszt transportu zmarłego bądź z innych formalnych powodów. W przypadku podjęcia decyzji o kremacji, Nasza firma również służy pomocą.

W przypadku decyzji o próbie samodzielnej organizacji transportu urny z prochami muszą się Państwo liczyć z faktem, iż domy pogrzebowe na terenie Wielkiej Brytanii naliczą dodatkowe opłaty za zorganizowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na kremację.

Nasza usługa transportu prochów z Irlandii do Polski obejmuje:

 • trumna kremacyjna
 • standardowa urna (model 6233KS), bądź inna, którą mogą Państwo wybrać z
 • naszego katalogu
 • odprawa konsularna
 • uzyskanie pozwolenia na transport urny po stronie UK i PL
 • pozyskanie aktu zgonu

W związku z umowami handlowymi z krematoriami na terenie Polski, jak i Wielkiej Brytanii oraz wieloletniemu doświadczeniu w transporcie urn z prochami z zagranicy możemy zaproponować konkurencyjne ceny usługi oraz zaproponować najbardziej optymalne dla Państwa rozwiązania.

Mając na względzie, że po śmierci bliskiej osoby nie czas na zmaganie się z powyżej opisanymi trudnościami oraz spędzanie godzin na porozumienie się z instytucjami na terenie Irlandii, a na należyte przeżywanie żałoby, możemy zająć się sprawą kompleksowo. Oczywiście o całym procesie informować będzie Państwa na bieżąco opiekun sprawy.

Na podstawie upoważnienia oraz powyższego formularza:

 • Uzyskamy zaświadczenie lekarskie dotyczące przyczyny zgonu (jeśli są Państwo w posiadaniu takiego dokumentu, prosimy o poinformowanie naszego przedstawiciela podczas rozmowy)
 • Uzyskamy wymagane zaświadczenie, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna.
 • Uzyskamy zgodę starosty w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski.
 • Pozyskamy międzynarodowy akt zgonu.
 • Uiścimy opłatę konsularną, uzyskując tym samym zgodę polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Irlandii do Polski.

Ze względu na międzynarodowe przepisy zwłoki przetransportujemy w specjalnej trumnie z metalowym wkładem wyspecjalizowanym karawanem. Nasi pracownicy ubiorą zmarłą osobę i przetransportują z dbałością o godność ostatniej podróży, pozostając z Państwem w stałym kontakcie. Z uwagi na zapytania informujemy, że niestety nie mamy możliwości zaoferowania podróży karawanem wraz z kierowcami ze względu na jedynie dwa miejsca siedzące w karawanie.

 

Na podstawie wystawionej przez nas faktury za wykonaną usługę, mogą Państwo odebrać zasiłek pogrzebowy z ZUS w wysokości 4000 zł. Dzięki temu, że pochówek ma miejsce w trumnie przez nas dostarczonej. Kwota ta w większości przypadków jest wystarczająca do pokrycia kosztów organizacji pochówku w kraju.

Formalności związane z pozwoleniami i dokumentacją trwają zwykle od 2 do 3 dni roboczych, natomiast sam transport trwa od 2 do 4 dni. Zawsze informujemy Państwa na bieżąco o przebiegu całego procesu przewozu zwłok z zagranicy. Poinformujemy Państwa, gdy ciało będzie już z nami, wtedy mamy możliwość dokładnego oszacowania planowanej godziny przyjazdu do Państwa miejscowości.

Irlandia jest bardzo częstym kierunkiem naszych karawanów stąd zdarzają się sytuacje gdzie kierowcy są już w drodze bądź na miejscu. W tym przypadku opiekun sprawy przy propozycji cenowej zawsze uwzględnia powyższy fakt przy wycenie. Podczas realizacji usługi transportu zwłok z Irlandii do Polski najczęściej odwiedzanymi przez nas miastami na terenie Irlandii są: Dublin, Limerick, Galway, Cork, Waterford i wiele innych.

W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań dotyczących naszej obsługi z zakresu międzynarodowego transportu zwłok jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24 godziny na dobę.
Dlatego też,  jeżeli potrzebują Państwo wsparcia, prosimy o telefon: 
+48 500 369 737.