Transport zwłok z Belgii do Polski – Poradnik

Wraz ze zniesieniem obowiązku wizowego w latach dziewięćdziesiątych Belgia stała się częstym miejscem emigracji Polaków stąd usługi transportu zmarłych realizujemy nad wyraz często. Jeżeli śmierć nastąpiła za granicą, a ciało chcieliby Państwo pochować w Polsce – służymy pomocą.

W związku z wieloletnim doświadczeniem w transporcie zmarłych z Belgii do Polski, jak również z Polski do Belgii jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu konkurencyjną cenę za kompleksową usługę.

Nie ma potrzeby kontaktowania się z domami pogrzebowymi na terenie Belgii, odbieramy ciało bezpośrednio z placówki, w której się znajduje. W związku z przepisami o obowiązku transportu zmarłego w specjalistycznej trumnie z metalowym wkładem (trumna musi zostać zamknięta) istnieje możliwość wykonania zdjęcia upamiętniającego zmarłego.

Mamy świadomość jak trudny jest to dla Państwa czas. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa informacje dzięki którym krok po kroku zapoznają się Państwo z całym procesem transportu zmarłego z Belgii do Polski. Decydując się na skorzystanie z naszych usług transportu zwłok wystarczy wykonać jeden telefon +48 500 369 737 do naszej firmy, a opiekun poprowadzi Państwa sprawę od początku do końca, pozostając do Państwa dyspozycji całodobowo.

Koszt transportu zmarłej osoby ustalany jest indywidualnie i oprócz samego transportu zawiera wszystkie opłaty, które wynikają z realizacji usługi jak:

 • Trumna z metalowym wkładem zgodna z obowiązującymi przepisami
 • W przypadku kremacji dodatkowo urna
 • Wniesienie opłaty konsularnej
 • Międzynarodowe tłumaczenia dokumentów
 • Odprawa sanitarna i odprawa celna
 • Uzyskanie zezwolenia starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Holandii i pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce
 • Uzyskanie zaświadczenia medycznego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
 • Zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały złożone w metalowej trumnie
 • Uzyskanie pozwolenia od miejscowych władz na transport zwłok z Holandii do Polski
 • Pozyskanie aktu zgonu
 • Transport karawanem z Holandii do wskazanego miejsca w Polsce
 • Stały kontakt z rodziną

Transport urny z prochami zmarłego z Belgii do Polski – kremacja w Belgii

Wiele rodzin często rozważa kremację zmarłego na terenie Belgii, aby obniżyć koszt transportu zmarłego bądź z innych formalnych powodów. W przypadku podjęcia decyzji o kremacji, Nasza firma również służy pomocą.

W przypadku decyzji o próbie samodzielnej organizacji transportu urny z prochami muszą się Państwo liczyć z faktem, iż domy pogrzebowe na terenie Belgii naliczą dodatkowe opłaty za zorganizowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na kremację.

Nasza usługa transportu prochów z Belgii do Polski obejmuje:

 • trumna kremacyjna
 • standardowa urna (model 6233KS), bądź inna, którą mogą Państwo wybrać z Naszego katalogu
 • odprawa konsularna
 • uzyskanie pozwolenia na transport urny po stronie Belgii oraz Polski
 • pozyskanie aktu zgonu
Transport urny z prochami cennik. W związku z umowami handlowymi z krematoriami na terenie Polski, jak i Belgii oraz wieloletniemu doświadczeniu w transporcie urn z prochami z zagranicy możemy zaproponować konkurencyjne ceny usługi oraz zaproponować najbardziej optymalne dla Państwa rozwiązania. Mając na względzie, że po śmierci bliskiej osoby nie czas na zmaganie się z powyżej opisanymi trudnościami oraz spędzanie godzin na porozumienie się z instytucjami na terenie Belgii, a na należyte przeżywanie żałoby, możemy zająć się sprawą kompleksowo. Oczywiście o całym procesie informować będzie Państwa na bieżąco opiekun sprawy. Na podstawie upoważnienia oraz powyższego formularza:
 1. Uzyskamy zaświadczenie lekarskie dotyczące przyczyny zgonu (jeśli są Państwo w posiadaniu takiego dokumentu, prosimy o poinformowanie naszego przedstawiciela podczas rozmowy)
 2. Uzyskamy wymagane zaświadczenie, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna.
 3. Uzyskamy zgodę starosty w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski.
 4. Pozyskamy międzynarodowy akt zgonu.
 5. Uiścimy opłatę konsularną, uzyskując tym samym zgodę polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Belgii do Polski.
Ze względu na międzynarodowe przepisy zwłoki przetransportujemy w specjalnej trumnie z metalowym wkładem wyspecjalizowanym karawanem. Nasi pracownicy ubiorą zmarłą osobę i przetransportują z dbałością o godność ostatniej podróży, pozostając z Państwem w stałym kontakcie. Z uwagi na zapytania informujemy, że niestety nie mamy możliwości zaoferowania podróży karawanem wraz z kierowcami ze względu na jedynie dwa miejsca siedzące w karawanie. Jest również możliwy transport zwłok samolotem, niemniej jednak jest to rozwiązanie znacznie droższe i niekoniecznie szybsze. Jednak na Państwa życzenie możemy również zrealizować zlecenie transportem lotniczym. Na podstawie wystawionej przez nas faktury za wykonaną usługę, mogą Państwo odebrać zasiłek pogrzebowy z ZUS w wysokości 4000 zł. Dzięki temu, że pochówek ma miejsce w trumnie przez nas dostarczonej. Kwota ta w większości przypadków jest wystarczająca do pokrycia kosztów organizacji pochówku w kraju. Sprowadzenie zwłok z zagranicy ile trwa? Formalności związane z pozwoleniami i dokumentacją trwają zwykle od 2 do 3 dni roboczych, natomiast sam transport trwa od 2 do 4 dni. Zawsze informujemy Państwa na bieżąco o przebiegu całego procesu przewozu zwłok z zagranicy. Poinformujemy Państwa, gdy ciało będzie już z nami, wtedy mamy możliwość dokładnego oszacowania planowanej godziny przyjazdu do Państwa miejscowości. Belgia jest bardzo częstym kierunkiem naszych karawanów stąd zdarzają się sytuacje gdzie kierowcy są już w drodze bądź na miejscu. W tym przypadku opiekun sprawy przy propozycji cenowej zawsze uwzględnia powyższy fakt przy wycenie. Podczas realizacji usługi transportu zwłok z Belgii do Polski najczęściej odwiedzanymi przez nas miastami na terenie Belgii są: Bruksela, Antwerpia, Gandawa, Brugia, Hasselt, Leuven, Charleroi i wiele innych. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań dotyczących naszej obsługi z zakresu międzynarodowego transportu zwłok jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Dlatego też, jeżeli potrzebują Państwo wsparcia, prosimy o telefon: +48 500 369 737