Anglia – Polska

Transport zwłok z Anglii

Niezwykle duży odsetek Polonii w Anglii powoduje, że nasi kierowcy stale podróżują w kierunku Anglia – Polska, co znacznie przyspiesza proces transportu zwłok i pozyskiwania dokumentów. Dokładamy wszelkich starań, aby transport zwłok oraz urn z prochami przebiegał bezproblemowo i sprawnie. Ceny są uzależnione od wielu zmiennych i zaczynają się od 8 000 zł.

Wystarczy wykonać jeden telefon pod numer +48 500 369 737

Poprowadzimy sprawę od początku do końca

Pozostaniemy do państwa dyspozycji całodobowo

Na podstawie zeskanowanego upoważnienia do prowadzenia sprawy

w Państwa imieniu pozyskujemy:

Zezwolenie koronera na wywiezienie zwłok poza granice Wielkiej Brytanii (Out of England)

Akt zgonu wydany przez właściwy Registrar’s Office (pod warunkiem, że koroner nie prowadzi czynności)

Tymczasowy akt zgonu – Coroner’s Certificate of Fact of Death (jeśli niemożliwe jest zarejestrowanie śmierci i otrzymanie właściwego aktu zgonu z urzędu)

Dokument od lekarza stwierdzający wykluczenie choroby zakaźnej (Freedom From Infection)

Uiścimy opłatę konsularną, uzyskując tym samym zgodę polskiego konsulatu na przywiezienie ciała zmarłego z Anglii do Polski.

Uzyskamy zgodę starostwa lub urzędu miasta w miejscowości, w której ma nastąpić pochówek na przewóz zwłok bądź prochów z zagranicy do Polski.

Certyfikat kremacji (w przypadku transportu urny z prochami)

Formularz

Do rozpoczęcia pracy nad Państwa sprawą będziemy potrzebowali uzupełnienia upoważnienia dostępnego do pobrania po kliknięciu w przycisk, możemy również przesłać formularz drogą mailową.

Zadzwoń do nas

Doradzimy i pomożemy załatwić wszelkie formalności.

Zostaw do siebie kontakt

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Transport zwłok z Anglii do Polski cennik

Koszt transportu zawiera wszystkie opłaty, które wynikają z realizacji usługi jak:

 • Trumna z metalowym wkładem zgodna z obowiązującymi przepisami
 • W przypadku kremacji dodatkowo urna
 • Wniesienie opłaty konsularnej
 • Międzynarodowe tłumaczenia dokumentów
 • Odprawa sanitarna i odprawa celna
 • Uzyskanie zezwolenia starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Anglii
 • Uzyskanie zaświadczenia medycznego, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna
 • Uzyskanie pozwolenia od miejscowych władz na transport zwłok z Anglii do Polski
 • Pozyskanie aktu zgonu
 • Transport karawanem z Anglii do wskazanego miejsca w Polsce
 • Na życzenie stały kontakt z rodziną i informowanie o obecnym przebiegu procesu repatriacji (telefon/SMS/e-mail)

Anglia – Polska

Cena od  8000zł

Cennik transportu zwłok z Anglii do Polski różni się w zależności od danego przypadku. Koszt ustalany jest indywidualnie, a na ostateczną kwotę ma wpływ wiele czynników takich jak: odległość, rodzaj trumny, koszty w szpitalach czy innych placówkach. W podanej przez naszego opiekuna cenie są zawarte:

 1. Koszt standardowej trumny z wkładem metalowym do międzynarodowego transportu zmarłych lub koszt urny,
 2. Opłaty związane z wszelkimi formalnościami tj. tłumaczeniami dokumentów, odprawami konsularnymi, uzyskaniem dokumentów w polskich oraz angielskich urzędach
 3. Odprawa sanitarna i odprawa celna,
 4. Transport specjalistycznym karawanem pogrzebowym.

Koszt transportu zwłok do Polski pokrywa osoba zlecająca usługę firmie. Może to być współmałżonek, rodzeństwo, rodzic, itd., ale także zupełnie inna osoba, która wyrazi chęć pokrycia kosztów. Ważne jest, aby osoba upoważniająca była krewnym z pierwszej linii pokrewieństwa. Możliwe jest wtedy otrzymanie zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł z ZUS/KRUS.

Kwestie płatności ustalane są indywidualnie po rozmowie z opiekunem. Zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie ciała osoby bliskiej może być bardzo kosztowne, dlatego jesteśmy w stanie rozłożyć koszt usługi na dogodne raty. Nie wymagamy przedpłat, jak w innych domach pogrzebowych, nie praktykujemy również rozliczenia w momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski. Państwo obdarowują nas zaufaniem powierzając nam tak ważną sprawę, co działa w obie strony.

Oferujemy międzynarodowy przewóz prochów i zwłok z Anglii.

Oferujemy transport zwłok z Anglii.

W 2018 roku Wielką Brytanię zamieszkiwało 905 000 Polaków. Naród polski jest najliczniejszą grupą imigrantów w tych rejonach, a język polski jest drugim co do popularności językiem w Anglii.

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej utworzyło nowy rozdział w historii emigracji Polaków do Anglii. Angielski rynek pracy stał otworem dla polskich pracowników i co za tym idzie na Wyspy wyemigrowało, według różnych szacunków, nawet około miliona obywateli.

Większość wyjechała w celach zarobkowych oraz z powodu nowych możliwości z tego wynikających, jednak zaledwie 20% osób rozważała wyjazd na stałe.

Niezwykle duży odsetek Polonii w Anglii wiąże się z tym, że nasi kierowcy stale podróżują w tym kierunku, co znacznie przyspiesza proces transportu zwłok i pozyskiwania dokumentów. Dokładamy wszelkich starań, aby transport zwłok lub urn z prochami przebiegał bezproblemowo i sprawnie.

Gwarantujemy Państwu najbardziej konkurencyjne ceny za wysokiej jakości usługi transportu zwłok z zagranicy do Polski. W koszcie usługi zawiera się skompletowanie niezbędnych dokumentów, pozwoleń, a także ich tłumaczeń. Ponadto przydzielamy opiekuna sprawy, z którym zapewniamy Państwu stały kontakt. Będzie on do Państwa dyspozycji i odpowie na wszelkie pytania. Do jego zadań należy ustalenie planu działania oraz bieżące informowanie o przebiegu procesu transportowania ciała do Polski.

Transport zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski

Rozumiemy, że utrata bliskiej osoby stanowi trudny czas, dlatego staramy się odciążyć Państwa od obowiązków związanych ze sprowadzeniem ciała do kraju. Naszym celem jest pomoc oraz umożliwienie odbycia żałoby w spokojny sposób.

Anglia jest podzielona na 5 stref różniących się kosztem transportu.

W poszczególnych rejonach szacowane ceny usługi są następujące:

 

 1. Okolice Londynu – ok. 8 000 zł;
 2. Okolice Manchesteru i Leeds- ok. 9 500 zł;
 3. Okolice Bristolu- ok. 10 000 zł;
 4. Irlandia Północna- ok. 11 000 zł;
 5. Okolice Szkocji- ok. 11 000 zł;