Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii, kremacja jest powszechnym rozwiązaniem, przy czym większość zmarłych jest raczej kremowana niż chowana. Kremacja zwłok odbywa się w wyznaczonych krematoriach i polega na spaleniu ciała, co redukuje je do popiołu lub fragmentów kości. W ostatnich latach transport zwłok do Polski staje się coraz bardziej popularny ze względu na niższe ceny i większą wygodę dla rodzin. Międzynarodowy transport zwłok jest również możliwy z Wielkiej Brytanii; może być jednak kosztowny i wymaga więcej formalności niż transport krajowy. Taką polską firmą, która pomaga w transporcie zwłok do Polski jest anielski-orszak.pl. Wiele krematoriów oferuje dodatkowe usługi dla rodzin w żałobie, takie jak nabożeństwa żałobne i rozsypanie prochów w morzu lub w ogrodzie pamięci. Koszt tych usług zależy od krematorium i od tego, czy obok nich zarezerwowane są inne pakiety.

Krematoria w Wielkiej Brytanii

Liczba krematoriów w Wielkiej Brytanii: 310.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największym krematorium na terenie Wielkiej Brytanii jest Woking Crematorium.”

Sprawdź także – Transport zwłok z Angli!

Warunki formalne kremacji w Wielkiej Brytanii

Warunki formalne co do kremacji w WIelkiej Brytanii są następujące: akt zgonu, zaświadczenie lekarskie wydane przez lekarza, który opiekował się zmarłym, formularz 6 w przypadku kiedy śmierć jest badana przez koronera, zielony certyfikat (zaświadczenie to zezwala na przystąpienie do kremacji i jest wydawane bezpłatnie przez Urząd Stanu Cywilnego), formularz kremacyjny 1 (po otrzymaniu zielonego certyfikatu możesz wypełnić wniosek o kremację), formularz kremacyjny 10 (ten formularz nie wymaga żadnego zaangażowania z Twojej strony, a koszt jest wliczony w koszt kremacji. Jest ono ostatecznym medycznym zezwoleniem na przeprowadzenie kremacji i jest przeprowadzane przez lekarza w krematorium tuż przed kremacją) oraz certyfikat kremacji potwierdzi datę kremacji i tożsamość prochów zmarłego.

Procedura kremacji w Wielkiej Brytanii

Procedura kremacji w Anglii, Szkocji, Walii i Iralndi północnej jest nastepująca: każda trumna posiada tzw. tabliczkę znamionową i przed spopieleniem pracownicy krematorium sprawdzają tabliczkę z nazwiskiem, aby upewnić się czy spopielana jest właściwa osoba (właściwe zwłoki). Krematoria zamieszczają także kartę identyfikacyjną na szczątkach w postaci prochów. Na wyspach brytyjskich prochy osoby zmarłej mogą zostać pochowane w kolumbarium a także tradycyjnie w ziemii. Dodatkowo istnieje opcja na przechowywanie prochów w domu a także na rozsypanie ich w dowolnym miejscu z poszanowaniem lokalnych przepisów. Czas kremacji jest tu uzależniony od rodzaju trumny oraz wagi zwłok.

Ile trwa Kremacja w Wielkiej Brytanii?

ok. 1-3h

Cena kremacji w Wielkiej Brytanii

ok. 1500 funtów

Wielka Brytania – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Wielka Brytania:

  • stolica – Londyn,
  • liczba mieszkańców – 67 081 000,
  • powierzchnia – 244 820,
  • liczba Polonii w Wielkiej Brytanii – 500 000,
  • waluta – funt szterling.

Biuro pogrzebowe w Wielkiej Brytanii – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Londyn i całe państwo Wielka Brytania. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Wielkiej Brytanii – telefon

Mieszkasz w w Wielkiej Brytanii i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Wielkiej Brytanii – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!