Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Rumunii

Praktyka kremacji w Rumunii zyskała na popularności w ostatnich latach i jest obecnie postrzegana jako realna opcja dla wielu rodzin. W niektórych przypadkach, transport zwłok do Polski w ramach transportu międzynarodowego jest również rozwiązaniem dla tych, którzy maja potrzebę przewieźć swoich bliskich poza granicę kraju. Oznacza to, że nawet jeśli rodzina w Rumunii chce skremować swojego bliskiego, może to zrobić korzystając z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy jak anielski-orszak.pl. bez konieczności martwienia się o logistykę związaną z przeniesieniem zwłok za granicę. Kremacja w Rumunii jest wciąż stosunkowo nowa, jednak jej popularność rośnie i coraz więcej osób zaczyna postrzegać ją jako akceptowalną alternatywę. Ten trend będzie prawdopodobnie kontynuowany, ponieważ kremacja staje się coraz bardziej powszechna i akceptowana w kulturze rumuńskiej.

Krematoria w Rumunii

Liczba krematoriów w Rumunii: 2.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największym i jedynym państwowym krematorium w Rumunii jest krematorium Vitan Barzesti w Bukareszcie.”

Sprawdź także – transport zwłok do Polski!

Warunki formalne kremacji w Rumunii

Z punktu widzenia dominującej religii prawosławnej mamy do czynienia z nieuznawaniem kremacji jako chrześcijańskiej praktyki pogrzebowej.

Procedura kremacji w Rumunii

Kremacja jest dozwolona przez prawo rumuńskie, ale krematoria znajdują się tylko w Bukareszcie i Oradei. Warunki transportu zwłok do krematorium są takie same jak przy transporcie na cmentarz. Wymagane są zakryte urny. Rozporządzenie w sprawie organizacji i funkcjonowania cmentarzy i krematoriów ludzkich podlegających Radzie Miejskiej Bukaresztu” przewidywało, że prochy powstałe w wyniku kremacji zwłok zostaną umieszczone w urny dostarczone przez krematorium. Urny są przechowywane w krematorium przez 45 dni, podczas których rodzina zmarłego musi zdecydować, w którym miejscu zostanie umieszczona: albo zabiorą ją do domu, albo pochowają, albo umieszczają w niszy kolumbarium. Jeśli szczątki kremowanego ciała nie zostaną odebrane w ciągu 45 dni, urny zostaną umieszczone w magazynie przy krematorium.

Ile trwa Kremacja w Rumunii?

ok. 3h

Cena kremacji w Rumunii

ok. 1000 lejów

Rumunia – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Rumunia:

  • stolica – Bukareszt,
  • liczba mieszkańców – 21 230 362,
  • powierzchnia – 238 391,
  • liczba Polonii w Rumunii – 10 000,
  • waluta – lej.

Biuro pogrzebowe w Rumunii – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Bukareszt i całe państwo Rumunia. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Rumunii – telefon

Mieszkasz w w Rumunii i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Rumunii – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!