Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Paragwaju

W Paragwaju kremacja zwłok staje się coraz bardziej popularną formą usługi pogrzebowej. Wynika to z ograniczonych możliwości kraju w zakresie transportu zwłok do innych państw. W związku z tym wielu zmarłych jest kremowanych w Paragwaju, zamiast przewożonych do Polski lub innych krajów zagranicznych w celu pochówku. Międzynarodowy transport zwłok jest kosztowny i wymaga zezwolenia Ministerstwa Zdrowia Publicznego i Opieki Społecznej w Paragwaju. W związku z tą procedurą wiele rodzin decyduje się na kremację jako alternatywę, aby uniknąć kosztów związanych z transportem swoich bliskich za granicę. Kremacja pozwala również rodzinom, które mieszkają daleko od ojczyzny zmarłego, na łatwy dostęp do jego prochów i upamiętnienie ich bez konieczności podróżowania na duże odległości lub płacenia dużych sum pieniędzy za międzynarodowe opłaty za przesyłkę. Istnieje jednak wiele rodzin, które maja potrzebę przewiezienia zmarłego do Polski, dlatego istnieje wiele firm takich jak anielski-orszak.pl, które w profesjonalny sposób organizują transport zwłok do Polski.

Krematoria w Paragwaju

Liczba krematoriów w Paragwaju: 2.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Futuro i Parque Serenidad to jedyne dwie firmy, które świadczą usługi kremacyjne z piecami kremacyjnymi ustawionymi na swoich cmentarzach. Cmentarz Parque Serenidad w Villa Elisa to najstarsze krematorium w paragwaju dopuszczone od 1999 r.”

Sprawdź także – międzynarodowy transport zwłok!

Warunki formalne kremacji w Paragwaju

Aby zorganizować lokalną kremację, należy zasięgnąć porady lokalnego zakładu pogrzebowego. Większość krematoriów w Paragwaju jest w stanie zorganizować ceremonię pogrzebową. Można także dokonać konkretnych ustaleń z kierownikiem zakładu pogrzebowego, w zależności od przekonań kulturowych i/lub religijnych. Jednak gdy sekcję zwłok przeprowadzają władze lokalne, kremacja musi zostać zatwierdzona przez sędziego. Nie każdy sędzia zgodzi się na kremację.

Procedura kremacji w Paragwaju

W Paragwaju, trumna lub pojemnik jest umieszczany w komorze kremacyjnej, gdzie temperatura wzrasta do około 1400-1800 stopni Fahrenheita. Po około 2 do 2,5 godziny cała materia organiczna jest zużywana przez ciepło lub parowanie. Pozostałe fragmenty kości są znane jako skremowane szczątki. Skremowane szczątki są następnie ostrożnie usuwane z komory kremacyjnej. Każdy metal jest usuwany za pomocą magnesu, a następnie usuwany w zatwierdzony sposób. Skremowane szczątki są następnie przetwarzane na drobne cząstki i umieszczane w tymczasowym pojemniku dostarczonym przez krematorium lub umieszczane w urnie zakupionej przez rodzinę. Cały proces trwa około trzech godzin. W całym procesie kremacji w Paragwaju dokładnie kontrolowany system etykietowania zapewnia prawidłową identyfikację .

Ile trwa Kremacja w Paragwaju?

ok. 3h

Cena kremacji w Paragwaju

4600000 guarani

Paragwaj – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Paragwaj:

  • stolica – Asuncion,
  • liczba mieszkańców – 6 943 739,
  • powierzchnia – 406 750,
  • liczba Polonii w Paragwaju – 10 000,
  • waluta – guarani.

Biuro pogrzebowe w Paragwaju – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Asuncion i całe państwo Paragwaj. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Paragwaju – telefon

Mieszkasz w w Paragwaju i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Paragwaju – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!