Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja w Finlandii

W Finlandii, kremacja zwłok jest popularną praktyką wśród mieszkańców. Kraj ten posiada dwa krematoria, zlokalizowane w Helsinkach i Turku, które są w stanie przetworzyć do 2000 zwłok rocznie każde. Ponadto Finlandia prowadzi również własny międzynarodowy transport zwłok przeznaczonych do kremacji również w innych krajach. Dotyczy to m.in. regularnego transportu zmarłych z Finlandii do Polski w celu kremacji, który jest wykonywany przez wyspecjalizowane firmy działające poza granicami obu krajów. W Polsce taką firmą jest anielski-orszak.pl. Wszystkie operacje transportowe muszą być zgodne z surowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i szacunku należnego osobie zmarłej i członkom jej rodziny. Ponadto zwrócono szczególną uwagę na to, aby wszystkie międzynarodowe transporty zwłok z Finlandii spełniały wszystkie wymogi prawne określone zarówno przez władze fińskie, jak i polskie. Kremacja w Finlandii jest ważną częścią organizacji pogrzebu dla wielu rodzin i stanowi istotną usługę dla tych, którzy chcą zachować bliskość swoich bliskich nawet po śmierci.

Krematoria w Finlandii

Liczba krematoriów w Finlandii: 22.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Krematorium Hietaniemi jest najstarszym i największym krematorium w kraju.”

Sprawdź także – międzynarodowy transport zwłok!

Warunki formalne kremacji w Finlandii

Do przeprowadzenia kremacji w Finlandii wygane są następujące dokumenty: Oświadczenie woli osoby zmarłej lub jej krewnych, Akt zgonu, Dowód osobisty osoby zmarłej, Informacja o posiadanych przez osobę zmarłą implantach.

Procedura kremacji w Finlandii

brak danych

Ile trwa Kremacja w Finlandii?

ok. 2h

Cena kremacji w Finlandii

ok. 400 euro

Finlandia – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Finlandia:

  • stolica – Helsinki,
  • liczba mieszkańców – 5 531 000,
  • powierzchnia – 338 145,
  • liczba Polonii w Finlandii – 5000,
  • waluta – euro.

Biuro pogrzebowe w Finlandii – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Helsinki i całe państwo Finlandia. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji w Finlandii – telefon

Mieszkasz w w Finlandii i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji w Finlandii – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!