Zadzwoń: +48 500 369 737

Kremacja na Łotwie

Na Łotwie, kremacja zwłok to powszechnie akceptowane rozwiązanie. W całym kraju znajduje się kilka krematoriów, co pozwala na szybkie i pełne szacunku pozbycie się zmarłego. Dla tych, którzy chcą, aby ich bliscy zostali skremowani poza Łotwą, istnieje możliwość transportu zwłok do Polski lub innych krajów. Międzynarodowym transportem zwłok zajmują się zazwyczaj wyspecjalizowane firmy, które załatwiają wszystkie niezbędne formalności i papiery. W związku z tym bardzo łatwo jest zorganizować transport i kremację ciała poza Łotwą. W zasadzie oznacza to, że obywatele Łotwy mają dostęp do światowej klasy usług kremacyjnych bez konieczności samodzielnej podróży za granicę. Jedną z takim firm, która pomaga przy transporcie zwłok jest profesjonalna i doświadczona firma anielski-orszak.pl.

Krematoria na Łotwie

Liczba krematoriów na Łotwie: 2.

Najważniejsze krematoria i dodatkowe informacje: „Największe krematorium na Łotwie to Ryskie Centrum Kremacyjne w Rydze.”

Sprawdź także – transport zwłok!

Warunki formalne kremacji na Łotwie

Zaleca się, aby zgłaszać się na usługi kremacyjne bezpośrednio w krematorium. Zapoznaj się z kosztami usług kremacyjnych, które są publicznie dostępne w Internecie i innych źródłach. Dwa koncesjonowane krematoria są uprawnione do świadczenia usług kremacyjnych na Łotwie. Przed zamówieniem usługi kremacji w jednym z najbliższych domów pogrzebowych, bliscy mają prawo upewnić się, które z 2 (dwóch) krematoriów przeprowadzi kremację zwłok. Świadectwo kremacji jest dokumentem potwierdzającym kremację wykonaną w licencjonowanym krematorium na Łotwie. Świadectwo kremacji jest okazywane na cmentarzu przed zakopaniem kapsuły z prochami. Unikaj niejasnych i niezrozumiałych ofert dotyczących procesu kremacji. Proces kremacji na Łotwie jest ściśle regulowany przez prawo, a za jego przestrzeganie odpowiadają licencjonowane krematoria.

Procedura kremacji na Łotwie

Bliscy nie widzą procesu kremacji: żegnają się z ukochaną osobą i po pewnym czasie, zwykle po trzech, czterech dniach roboczych, idą odebrać urnę z prochami. Zmarłego kremuje się w dobrze wypalonej trumnie z naturalnego materiału, przed kremacją umieszcza się w niej żaroodporną tabliczkę z numerem rejestracyjnym kremacji i nazwą krematora. Przepisy regulujące funkcjonowanie krematoriów określają, że w piecu kremacyjnym poddawana jest kremacji tylko jedna osoba zmarła: następny proces kremacji może rozpocząć się dopiero po całkowitym zakończeniu poprzedniego.

Ile trwa Kremacja na Łotwie?

ok. 1h

Cena kremacji na Łotwie

ok. 300 euro

Łotwa – najważniejsze informacje

Podstawowe dane dotyczące państwa Łotwa:

  • stolica – Ryga,
  • liczba mieszkańców – 1 950 000,
  • powierzchnia – 64 573,
  • liczba Polonii na Łotwie – 75 000,
  • waluta – euro.

Biuro pogrzebowe na Łotwie – kontakt

Jako międzynarodowe biuro pogrzebowe obsługujemy miasto Ryga i całe państwo Łotwa. Poniżej szczegółowe dane kontaktowe:

Pomoc w kremacji na Łotwie – telefon

Mieszkasz w na Łotwie i potrzebujesz pomocy w zakresie kremacji i transportu zwłok z zagranicy? Jeżeli tak to zadzwoń +48 500 369 737!

Informacje dotyczące kremacji na Łotwie – mail

Opisz swoją sprawę i napisz nam wiadomość na adres biuro@anielski-orszak.pl!